Példás apa
Franco Castellano
Sokáig bizonytalan volt, hogy szeptemberben elindulhatnak-e a 200 milliós büdzsét igénylő produkció felvételei. Végül a Grantfilmet vezető dr. Nagy Endre producer olasz partnerek bevonásával megteremtette a lehetőséget, hogy szeptember 18-án megkezdődhessen a 33 napos forgatás.

A főszerepekre igazi közép-európai sztárgárdát sikerült összehozni. Dzsoko Roszics már tiszteletbeli magyar színésznek számít, annyi hazai alkotásban szerepelt - legemlékezetesebb talán a Talpuk alatt fütyül a szél betyárcowboya Szomjas György kezei alól. Maia Morgenstern számára a legnagyobb elismerést Theo Angelopulosz cannes-i Arany Pálmás drámájában, az Odüsszeusz tekintében nyújtott alakítás hozta el.

A film középpontjában álló Halász család fejét az a Franco Castellano játssza, akinek tehetségére Szilágyi a Perlasca-film budapesti felvételei közben figyelt fel egy mellékszerepben, míg a Halász-fiút alakító Zum Dáviddal a médiában találkozott. Dávid nevét annak idején azért kapta fel a bulvársajtó, mert ő volt az a nyírmeggyesi csodafiúcska, aki a népnevelő Cartoon Network nyomán már 2 éves korában angolul kezdett gagyogni. Mellettük olyan hazai gárda erősíti a filmet, mint például Bánsági Ildikó, Andorai Péter, Gubás Gabi és Kováts Adél.

Ez már nem a Cartoon Network
Zum Dávid
A Szép Ernő-díjas Szilágyi Andor regényeivel és drámáival szerzett nevet magának a művészeti életben. A 47 éves elsőfilmes forgatókönyvíróként került a filmszakmába. Sipos Kornél alatt a Mafilmnél tevékenykedett, ám főnöke távoztával otthagyta a filmgyárat, hogy végre megteremtse az alapokat első nagyjátékfilmjéhez, aminek forgatókönyvét persze ő maga írta megtörtént események alapján.

A történetben a második világháború utolsó szakaszát Budapesten egy zsidó származású fiú szemével látjuk. A 13 éves Halász Tamás a világhírű operaénekes, Rózsa úr zsidó menhellyé alakított villájában éli egy kiskamasz mindennapjait. Tamás hősként tekint a házt gondozó apjára, aki különböző trükkökkel mindig eléri a nyilasoknál, hogy a ház lakói ne kerüljenek be a gettóba, s végül a Dunába lövéstől is megmenti a családokat.

A Rózsa énekei jelenleg utómunka stádiumban van, melynek érdekessége, hogy a Ragályi Elemér fényképezte képek színvilágát digitális technikával fogják egyedire festeni. A kész mű premierjét a 2003 január 29-én kezdődődő Magyar Filmszemlén tartják.