November 5-15. között ismét a kortárs itáliai filmeké a főszerep a Puskin és Tabán moziban. A 13. Olasz Filmfesztivál Budapestre hoz számos olyan friss alkotást, amelyek csak ekkor láthatóak a magyar mozikban.
A több helyszínen zajló fesztivál programjában a habkönnyű mediterrán vígjátékok (Latin szerető, Mi és az 1300-as Giulia) éppúgy megtalálhatók, mint bátor kísérletező formák (Irántatok érzett szeretetből), a nőiség kérdését feszegető drámák (Arianna, Klór, Szüzességi fogadalom), vagy aktuális társadalmi kérdésekkel foglalkozó alkotások, mint az idei Európai Parlament Lux filmdíjának egyik esélyese, a Mediterranea.
A fesztiválra a filmvetítések mellett idén is várnak vendégeket, akik közönségtalálkozón vesznek részt filmjük vetítése után. Itt lesz: Giorgio Pressburger és Mauro Caputo (A müncheni óra), Edoardo Falcone (Ha Isten úgy akarja), Matteo Creatini (Szűkölő kamaszkor).
Jegyek a Puskin és Tabán mozi pénztárában és online is kaphatók. A fesztivál pontos programja a Puskin és a Tabán honlapján érhető el.
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.