A kiállítás két alappillére a film és a mozi. Mándy Iván azon kevés magyar író egyike, aki nemhogy erősen kötődött a városhoz, amiben élt, hanem valósággal eggyé vált vele. Művei, mintha egyetlen hosszú filmet alkotnának, melynek két állandó főszereplője van: ő maga és Budapest.

A kiállítás a sajátos hangulatú Mándy-univerzumot idézi, terek, utcák, trafikok, cukrászdák és természetesen mozik kavalkádját. A kialakított fiktív terek ezt a világot keltik életre, a falakon budapesti mindennapokat ábrázoló fényképsorozattal és a kopott, külvárosi mozi vásznán futó némafilmmel is.

„Felépítettünk egy miniatűr mozit, a 20-as évek stílusának megfelelően. Mándy
Iván is ilyen mozikban töltötte gyerekkora nagy részét. Kovács Béla rendező-operatőr összevágott egy 21 perces filmet, a magyar filmarchívum fekete-fehér filmrészleteiből, melyek a 20-as és a 70-es évek között készültek. A mindennapi élet eseményeit ábrázoló jelenetek közé Mándy idézeteket vágtunk, így igazán némafilmes lett az anyag.” – emelte ki Pádár Eszter a kiállítás fő filmes attrakcióját.

A kiállításhoz kapcsolódóan a két rendező intézmény egyéb eseményeknek is helyszínéül szolgál majd. Megrendezésre kerül többek között egy kortárs irodalmi est, A város, mint színtér a mai magyar irodalomban - Mándy Budapestje címmel, és a Mándy-filmek rendezői is összejönnek egy beszélgetésre, jóllehet a két beszélgetés időpontja még nem tisztázott. A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Sárkányos Gyerekkönyvtárában, vetítések is lesznek, azzal a céllal, hogy a mai gyerekek is megismerkedhessenek Csutakkal és a Csutak-filmekkel. A Mándy - kupa elnyeréséért, pedig az író válogatott, a színészekkel vív focimeccset.

Mándy Iván halála óta ez a kiállítás lesz az első reprezentatív esemény, melyben méltó emléket próbálnak állítani a huszadik századi magyar prózairodalom e rendkívüli tehetségű alakjának.