2003. 02. 24. filmhu
Pályázati felhívás:A Magyar Mozgókép Közalapítvány pályázatot hirdet legalább 70 perc hosszúságú játékfilmek gyártására. Az igényelhető és elérhető támogatási összeg legfeljebb 100 millió forint.
Pályázni 2003. január 1-ig bejegyzésre került jogi személy gazdálkodó szervezet (filmelőállító) jogosult. Egy pályázó legfeljebb öt játékfilmre vonatkozóan pályázhat, egy rendező pedig legfeljebb csak kettő játékfilmre vonatkozó pályázatban vehet részt.
A filmelőállítók pályázhatnak:
1. Új filmtervvel
Kötelező beadni:
- nyilatkozat a pályázati feltételek elfogadásáról
- Pályázati adatlap /kitöltetve, aláírva/
- a szerző/k/ és az előállító/k/ megállapodása az együttműködésre
- 30 napnál nem régebbi cégkivonat
- a nevezési díj befizetését igazoló okmány másolata
- a forgatókönyv
- a forgatókönyv megfilmesítési jogaira vonatkozó szerződések
- szinopszis /max. 2 oldal/
- producer érdemi ajánlása
- új pályázó, valamint első játékfilmes rendező, producer, előállító esetében szakmai életrajz és filmográfia
- előállító által az elmúlt 5 évben készített játékfilmek értékelése
- limit költségvetés, amely megfelel az MMK satndard költségvetési mintájának
- finanszírozási terv / az MMK-n kívüli forrásokról szóló bizonyítékok, 3 hónapnál nem régebbi szándéknyilatkozatok, előszerződések, szerződések/
- előzetes gyártási elképzelés
- a produkcióval kapcsolatos, már megszerzett bevételekről szóló részletes kimutatás / már átruházott felhasználási jogok, előzetes eladás, egyéb bevételek/
Ajánlott:
- érdemi szakmai ajánlás /író, rendező, dramaturg, esztéta, producer, dramaturgiai műhely, stb/
- vizuális anyag / helyszín-fotók, vagy felvételek, látványtervek, casting
- rendezői koncepció
2. Az MMK által korábban már támogatott,- jelenleg várakozási fázisban levő filmterv: a beadandó dokumentumok megegyeznek az 1. pontban felsoroltakkal. Kérjük, hogy a producer érdemi ajánlásában ismertesse azokat a lépéseket, amelyek a támogatás megítélése óta eltelt időszakban a filmterv fejlesztése ügyében történtek.
- gyártási/előkészítési, forgatási vagy utómunka/: amennyiben a filmet részben vagy egészben már leforgatták, úgy vizuális anyag /muszter vagy elővágott vagy vágott/ beadása kötelező!
3. A 2003. évi Filmszemlén bemutatott filmek - az 1. pontban felsoroltak / kivéve limit költségvetés, gyártási terv/
- az elkészült film VHS kazettán
- A pénzügyi hiány részletes, dokumentumokkal alátámasztott indoklása
- Hiteles könyvvizsgáló /jelentése/ a produkció helyzetéről
A beérkező pályázatok előreláthatóan igen nagy száma miatt kérjük a T. Pályázókat, hogy aki teheti, ne várjon március 21-ig, hanem mielőbb nyújtsa be pályázatát. A folyamatos leadás lehetővé tenné, hogy a Szakkollégium hamarabb elkezdje munkáját, s biztonságosan tartani tudja a pályázati kiírásban megadott döntési határidőt.
A részletes pályázati feltételeket is tartalmazó pályázati kiírás, illetőleg adatlap a Magyar Mozgókép Közalapítványnál (1068 Budapest, Városligeti fasor 38. III. em. 5.) 2003. március 10-től vehető át munkaidőben, illetve az internetről a
www.mmka.hu és a
www.magyar.film.hu honlapokról letölthető.
A pályázatok beadási helye: 1068 Budapest, Városligeti fasor 38. II. em. 45.
A pályázatok beadási határideje: 2003. március 21. 16 óra.
Döntés legkésőbb 2003. április 30-áig.
További feltétel, hogy a forgatókönyv mellé
minden esetben csatolni kell:
- 1-2 oldalas szinopszist,
- a megvalósítást vállaló producer (1-2 oldalas)
érdemi ajánlását,
- (Ajánlott) szakmai ajánlás: (1-10 oldal terjedelemben) 3-5 fő jeles filmalkotótól, illetve dramaturg, író, forgalmazó, filmesztéta, producertől.
Előnyt élvez az a produkció, amely
35 mm-es végtermékre tervezett, valamint rendelkezik más hazai finanszírozó (ORTT, NKÖM, MTFA, NKA illetőleg valamely közszolgálati, vagy kereskedelmi televízió) - befektető, szponzor, illetőleg külföldi koprodukciós partner szerződésben rögzített hozzájárulásával.
A benyújtott pályázatokban nyilatkozni kell, hogy a pályázó:
- a filmtervvel (jelen formában, vagy más címen, előző változatban) pályázott-e már.
- jelenleg nyújtott-e be másik pályázatot a Játékfilmes Szakkollégiumhoz.
- a Magyar Mozgókép Közalapítvány mely más Szakkollégiumához fordult még támogatási igénnyel.
Az igényelhető és elérhető támogatási összeg művenként legfeljebb 100 millió forint (a korábbi MMK-tól esetlegesen már igénybevett támogatási összeggel együtt az új igény nem haladhatja meg a fenti limitösszeget). Indokolt esetben az MMK a pályázó mellé supervisort rendelhet ki.
Előnyt élvezhetnek azok a pályázók akik a benyújtandó pályamunkájuk mellé műhelyek illetve dramaturgiai szakemberek véleményét mellékelik.
Az illetékes minisztériummal történt szerződéskötést követően a közalapítvány Kuratóriuma fogja meghatározni a pályázatra fordítható végleges keretösszeget.
DÖNTÉS A Kuratórium legkésőbb
2003. április 30-ig dönt.A pályázatokról a kidolgozott forgatókönyvek, finanszírozási, gyártásszervezési dokumentációk alapján, a megvalósulási lehetőséget is figyelembe véve dönt az MMK. Az MMK fenntartja annak lehetőségét, hogy amennyiben döntéséhez szükséges kérje a pályázók személyes megjelenését. (producer, rendező)
Új filmterv esetén a döntés kétlépcsős: 1. Az MMK először szándéknyilatkozatot bocsát ki a támogatás lehetőségéről.
2. A végleges konkrét támogatási összeget tartalmazó döntést a film végső részletes nettó költségvetése, a részletesen kidolgozott forgatókönyv, a szándéknyilatkozat, a szerződésekkel bizonyított finanszírozási háttér, a gyártási terv, a diszpozíciós könyv , az egyéb szükséges okiratok ismeretében, valamint az esetleges pénzügyi ellenőrzést követően hozza meg az MMK.
Egyéb esetekben a döntést az MMK a pályázati anyag ismeretében hozza meg egyfordulóban.
A Kuratórium (új film esetén: mindkét) döntéséről írásban értesíti az érdekelteket. Az írásbeli értesítésig a döntés(ek)ről a pályázók felvilágosítást nem kaphatnak.
Kérjük a pályázókat, hogy döntés előtt tekintsenek el a Szakkollégium tagjainak bármiféle befolyásolásától. E szabály megszegése a pályázót hátrányos helyzetbe hozza. A Szakkollégiumban folyt vitákról, szavazásokról sem a Szakkollégium tagjai, sem a titkárság munkatársai nem adhatnak információt. A Szakkollégium a film 2 szalagos kópiáját megtekinti s azt saját hatáskörében értékeli.
A pályázaton elnyert pénzek folyósítása minden esetben a Közalapítvánnyal kötött szerződés alapján történik.