A vállalkozók abban a reményben kezdik meg ezt a mecénási tevékenységet, hogy az állam, vagy a múzeumot majdan igazgató filmes alapítvány gondoskodik a kiállítási anyag összegyűjtéséről és a múzeum működtetéséről.

A részvénytársaság vezetői, akik néhány évvel ezelőtt a pasaréti filmstúdiót megvásárolták, annak területén eredetileg lakóparkot akartak építeni. Később, a pasaréti stúdió múltjával ismerkedve arra a meggyőződésre jutottak, hogy a magyar filmtörténet olyan nagybecsű helyszíneit és hagyományait, amilyen a Korda stúdió, nem szabad veszni hagyni.

Ezért úgy döntöttek, hogy a teleknek a Pasaréti útra néző részében az eredeti stúdió épületet nem bontják le, hogy ott is luxuslakásokat építsenek, hanem helyreállítják, továbbá kiállítási és technikai célokat szolgáló modern épülettoldalékokkal egészítik ki. Az így keletkező négyemeletes konstrukcióban Mozimúzeum néven létrehozzák a magyar film múzeumát, melybe az állandó és időszakos kiállítások mellett filmes találkozóhelyet, vetítőtermet, éttermet is építenek.

A leendő múzeummal szemközti nagyon rossz állapotban lévő műterem-épületet lebontják, helyében irodaház épül, melyet "a hely szellemének" megőrzése jegyében elsősorban filmprodukciós cégeknek szeretnének kiadni.

A költségeket a részvénytársaság természetesen abban a  reményben vállalja, hogy a kulturális kormányzat és a filmes szakma időben bekapcsolódik a magyar film élő hagyományainak ápolását célzó magán kezdeményezésbe. Az építők tárgyalásokat kezdeményeztek a Magyar Filmarchívummal, mely gazdag anyaggal rendelkezik a magyar filmgyártás múltjának illusztrálására, saját kiállítási helyisége azonban nincs. Hamarosan felveszik a kapcsolatot az NKÖM-mel és a filmes szervezetekkel.

A Mozimúzeum épületének átadására 2005-ben kerül sor. Az építkezés tervdokumentációja már elkészült, a közeljövőben bemutatják a sajtónak.