Az 56 kisjátékfilm és 31 kísérleti filmről egy előzsűri dönt, az általuk legjobbnak ítélt 35-40 alkotás kerül a versenyprogramba. Az egyre jobb minőségű és egyre könnyebben utolérhető videó technikák térnyerését mutatja az a tény, hogy 87 benevezett filmből mindössze 18-at forgattak filmre. A legtöbb, összesen 14 filmet, a Duna Műhely és a Kép-Árnyék Bt. nevezte, ebből 6 film közös gyártás a Színház- és Filmművészeti Egyetemmel. 10 rövidfilmet nevezett az Inforg, ötöt a MAFSZ, az SZFE pedig 7 saját gyártású filmmel is jelentkezett.

Dokumentumfilmet négy alkategóriában is lehetett nevezni. Külön előzsűri bírálja el a filmszociográfiákat (41 film) és az ismeretterjesztő filmeket (36 film), míg a harmadik szelektáló csapat a kísérleti dokuk (21) és a portréfilmek (53) ügyében dönt. A versenyprogramba összesen 35-40 film kerül be. A három előzsűri január első napjaiban hozza meg döntését. Érhető módon, az csak a döntés után kerül nyilvánosságra, hogy kik végzik a szelektálást.

A jövő hét elejére már várhatóan az is kiderül, hogy összesen hány nagyjátékfilm lesz ott a Szemlén. Hermann Kriszta szerint kb. 20 filmre lehet számítani. A tavalyi rendezéshez hasonlóan idén is a Millenáris ad majd otthont a legfőbb eseményeknek. Itt lesznek többek között a nagyjátékfilmek ősbemutatói. A Mammutban vetítik a rövid- és a dokumentumfilmeket, de a nagyjátékfilmekkel is itt találkozhat a nagyközönség. A zsűri tagjai még nem ismertek, az azonban már biztos, hogy a Filmszemle Tanács ugyanazon tagokból áll, mint tavaly: az elnök Koltai Lajos, tagjai: Bollók Csaba, Hartai László, Molnár György, Sipos András, Tóth Erzsébet, Veressné dr. Kozma Ilona (a Szervező Bizottság elnöke) és Garami Gábor (ügyvezető).