A Toldi moziban látható hét filmet a szervezők úgy válogatták össze, hogy a nézők a szűk metszet ellenére valamelyest képet kaphassanak a klasszikus török filmgyártásról (lásd: a Vizontele című film – olyasfajta alapmű lehet a török filmbarátok körében, mint például nálunk a Tanú), és ízelítőt a legfrissebb alkotásokból. És hogy milyenek a török filmek? A magyar közönség alkalmasint a Ferzan Özpetek rendezte, jelenleg is futó két filmre asszociálhat. Ezek azonban (mivel európai koprodukcióban készültek) legfeljebb annyira török filmek, amennyire George Cukor filmjeit magyarnak tekinthetjük ...

A Türsak Alapítvány a legnagyobb és legismertebb filmmel, audiovizuális kultúrával foglalkozó törökországi nonprofit szervezet. Közel háromszáz tagot számlál, fennállásának eddigi 11 éve alatt számtalan fesztivált és más, a társművészetekhez (zene, irodalom, szépművészet) is kapcsolódó filmes eseményt rendezett Európában és Törökországban. Támogatja a török artmozik hálózatát, napi 12 előadást láthat a közönség saját vetítőjében, kiadványokkal jelenik meg, oktatást és workshopokat szervez. Céljai között szerepel a török Mozimúzeum megalapítása, filmes kutatási központ és adatbázis létrehozása. Mi több, munkatársai, szakértői részt vesznek a török film-és televíziós törvény előkészítésében, valamint a független Török Mozi- és Audovizuális Intézet felállításának munkáiban.

Azok a török filmek, amelyeket a Toldiban láthatnak, minden tekintetben egy másik világot tárnak elénk. Egy olyat, amely számunkra talán zavarba ejtően érzelmes, talán furcsán formális, vagy talán ismeretlenül is ismerős – amilyen maga az ország és a nép is. Ahogyan ők mondják: „Türkiye güzel”.

A filmeket eredeti nyelven, magyar feliratozással vetítik.