Az értékelés során a zsűri igen sok szempontot vett figyelembe: a grafikai megvalósítást, az megvalósítás minőségét (tördelés, snittelés), a téma erejét, a történetmesélést, a figurákat és még sok egyebet. A tíz befejezett képregényből volt olyan, amely beteljesítette lehetőségeit, ám sajnos olyan is akadt, amely nem futotta ki magát.
A másfél millió forint összdíjazású az IHM által támogatott pályázatról az első helyezett 500.000, a két második helyezett 100 - 100.000, a két harmadik helyezett pedig 50 - 50.000 egységnyi kemény magyar valutát vihetett haza. A közönségdíjat (egy közel 150 000 Ft értékű Toon Boom Studio 2d animációs szoftvert) a Studio 21 szakportál ajánlotta föl.
Ezen felül a harmadik- és a negyedik fordulóba bejutott pályázatokat is dotálta a zsűri: az alkotók addigi munkáját 10-10.000 illetve 20-20.000 forinttal honorálták. A pályázat eredményeképp a zsűri véleménye szerint izgalmas, érdekes, formabontó és hagyományteremtő comics-ok születtek, amelyek közül nem egy nemzetközi szintéren is megállná a helyét.
Általános hibának volt mondható, hogy még a legigényesebben kidolgozott grafikájú műveknek is voltak gyenge pillanatai - főképp a történetmesélésben és dramaturgiában. A zsűri tagjai voltak: Kertész László, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium képviselője, Kozma Péter, a Karton Galéria tulajdonosa, Igor Lazin, rajzfilmrendező, Derdák András a Millenáristól, Láng István, Kretén-főszerkesztő, Orsós Jakab László kritikus és Csiki-Csikász Márk ifjú képregényrajongó.
A négyhónapos pályázat tanulsága, hogy Magyarországon van igény hazai képregényekre. A pályázati site-on (http://www.rajz.film.hu/) élénk eszmecsere indult a magyar képregény jövőjéről és lehetőségeiről - mind az olvasók, mind az alkotók között. A pályázat május elsején lezárult, de a pályaművek még megtekinthetőek a rajzfilmhun.
Nyolc képregényből óriásplakát is készült: ezeket a Millenáris Parkban tekinthetik meg az érdeklődők.
A Vadkelet (mozgó)képregénypályázat nyertesei:
1. T. B. (Történet a beengedésügyi menedzserekről. Biztonsági őrök a klubban.)
2. Vadkeleti cirkusz (Minimalista humorbomba egy igen extravagáns társulatról.)
2. Henry'a Club (Film-noiros képregény Tibi bá-ról, aki rettegésben tartja Chicagót a 20-as években.)
3. TOHUVABOHU (Az elszállt kiscsirke, az angyal és a fagylaltos. Abszurd magyar.)
3. Söndör The Rose (Tanyasi valóságshow, remek flashanimációval és szellemes grafikával.)
Közönségdíj: Agyar (Szellemes antiutópia a televízió áldásos hatásairól.)