A 11. hajóút során a fedélzeten tartózkodott Pavel Lungin, az aranypálmás A kiskirály rendezője, a Teljes szívemből-t jegyző belga Amalia Escriva, Mintha itt se lennék-kel érkező francia Olivier Jahan, a Tollak a fejbe francia alkotója, Thomas de Thier, a magyar gyökerekkel bíró, a Dívánnyal debütáló Pearl Gluck, a Pajzán pózokat egybegyűjtő Michel Reilhac, az ARTE France Filmosztályának ügyvezető elnöke, illetve a Mutter rendezője és címszereplője, Gimes Miklós és Gimes Lucy.

A Titanic közönsége a játékfilmek közül Bent Hamer az egyedülálló norvég férfiak konyhai magatartását alapul vevő Dalok a konyhából című filmjét találta a legjobbnak, második helyre sorolta Rolf de Heer-től az Alexandra filmjét, melyben az öntelt középvezető felesége homevideóján keresztül szembesül önmagával, a harmadik helyre pedig holtversenyben került Lars von Trier Dogville-je, illetve az idei Cannnes-i filmfesztiválon a Kritikus Hetének fődíját elnyerő Mióta Otar elment Julie Bertuccelli-től. A mozinézők a dokumentumfilm kategóriában Nicolas Philibert alkotását, az egyedülálló pedagógiai módszerekről szóló Segédigék-et díjazta leginkább, míg Richard Shickel Charlie: Charles Chaplin élete és művészete című munkáját a második, Pearl Gluck részben Budapesten forgatott haszid ágysztoriját, a Díványt pedig a harmadik helyre szavazta be.

A kritikusok Hector Babencon valós börtöndrámát feldolgozó Carandiru-jára szavaztak, míg második kedvencük a Dalok a konyhából, harmadik választottjuk pedig a Mióta Otar elment lett. A dokumentumfilmek közül Charles Chaplin életét és művészeté-t, a Segédigék-et, illetve Error Morris, Robert McNamaráról, Amerika egykori védelmi miniszteréről készített  portréfilmjét,  A háború ködében-t szavazták dobogóra.