A kiadvány bemutatóján a főszereplő Ricsivel is találkozhatunk
Hörcher Gábor a játékfilmezést és a dokumentarizmust ötvöző, a 2. Magyar Filmhéten a 2016-os év Legjobb Dokumentumfilmjének választott Driftere a sikeres fesztiválszerepléseket és a hazai vetítéseket követően végre DVD-n is elérhetővé válik a közönség számára. A kiadvány bemutatójára 2016. december 21-én szerdán, 16.30-kor kerül sor a Cirko-Gejzír Filmszínházban, ahol a film levetítését követően találkozhatunk a főszereplő Steinbach Richárddal, azaz Ricsivel, illetve Becsey Kristóf operatőrrel és Iványi Marcell producerrel.
Hörcher filmjének szinopszisa a következő: „Ricsit környezete folyton arra kényszeríti, hogy behúzza a kéziféket. De mint minden vagány srác, Ricsi sem akar megfelelni senkinek: otthagyja az iskolát, mert ő valaki szeretne lenni. Most, azonnal, 17 évesen. A jogsi nélküli illegális rodeók, a hajnalig tartó bulik, a rendőrök elöli futás és a szüleivel való állandó viták a hétköznapjai részévé válnak. Ricsi elhatározza, hogy kipofozza roncs BMW-jét a kertvégi disznóólból kialakított garázsban, hogy elindulhasson a vidék híres rally versenyén. Mindent megtesz, hogy összeszedje ehhez a pénzt, amiből persze még több probléma születik. Zsaruk, csajok, rommá tört kocsik keresztezik az útját.”
A DVD kiadója a közel húsz éve működő Kultúrbarlang, amely zenei CD-k és VHS-filmek forgalmazásával indult útjára 1997-ben. A DVD-korszak beköszöntével némileg profilt váltó kiadó legelső DVD-kiadványa Andrej Tarkovszkij Áldozathozatal című klasszikusa volt.
A Drifter vetítésén és az azt követő beszélgetésen ingyenesen vehetnek részt az érdeklődők, de ehhez a limitált férőhelyek miatt a kulturbarlang@kulturbarlang.hu e-mail címen való előzetes regisztrációra van szükség. Hörcher Gábor külföldi elfoglaltsága miatt ugyan nem tud megjelenni a rendezvényen, azonban vele kapcsolatos jó hír, hogy jövőre kez bele új dokumentumfilmjének forgatásábat, mely a tervek szerint 2019-re kerül a mozikba.
Végül, de nem utolsósorban érdemes felidézni az Amszterdami Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál, az IDFA zsűrije korábbi értékelését a filmmel kapcsolatban: „A Drifter egy gyönyörűen kivitelezett, lebilincselő portré egy tinédzserről, aki nem tudja összeegyeztetni mindent elsöprő ambícióját és azt a tényt, hogy nem képes egyesbe kapcsolni életét. A film finoman érzékeny, gyönyörűen van fényképezve, a hangdizájnja hibátlan és úgy tűnik sose tér le a tökéletes útról.”
November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.