A kategóriazsűrizést követően a döntőbe jutott műveket új összetételű zsűri bírálja majd el. Döntésük alapján kategóriánként egy-egy szemledíj (összesen 13+1 díj) kerül átadásra. A legjobb egyéni teljesítményekért 2 alkotói díjat is kioszt a zsűri a nevezett alkotások között, pl.: műsorvezetői, rendezői, szerkesztői, operatőri, vágó, speciális effekt, stylist- stb. díj.
A digitalizáció alapján kialakuló konvergencia új médiaplatformokat hozott létre, így az internet is egyre jobban bekapcsolódik a televíziózásba. Ezzel az alkotók köre is bővül, hiszen megsokszorozódik azoknak a száma, akik saját készítésű videofelvételeiket közzéteszik a világhálón, azaz műsort gyártanak, tudósítanak. Már ebben a körben is meghirdettük az alkotók versenyét a 13. kategóriában.
A televíziós műsorok ugyanakkor már terjeszkednek az interneten is, hiszen új tartalmakkal egészítik ki a sugárzott adást, vagy például ezen a platformon keresztül olyan aktivitásokat szerveznek, amelyek további nézőket mozgósítanak a televíziós műsor számára (13+1 kategória). Ez egy új kibontakozási irány, és a benne rejlő lehetőségeket még csak most kezdik kiaknázni a műsorkészítők.
A zsűri döntése alapján kategóriánként egy-egy díj kerül átadásra a díjátadó gálaesten. A szekciózsűrik tagjai neves hazai médiaszakemberek: Elnökök: Belénessy Csaba (MTI stratégiai alelnök), Réz András (esztéta), Szász János (rendező) Tagok: Ablonczy Balázs, Dudás Viktor, Hammer Ferenc, Heltai Péter, Horányi Attila, Kisfaludy András, Nyírő András, Nyomárkay Kázmér, Orosz Dénes, Poós Zoltán, Rohonyi Gábor, Tálas A. Péter, Kaszás György, Varga Miklós, Weiler Péter. A fesztiválon „zsűritagok” a nézők is. A sajtóban közzétett szavazólapokon és az országban szétosztott levelezőlapokon szavazhatnak legkedveltebb televíziós műsorukra és televíziós személyiségükre – akik a fesztivál Közönségdíjában részesülnek. Közjegyző előtt összesített szavazataik alapján a gálaesten tehát egy produkció és egy televíziós sztár kap közönségdíjat. A döntőbe jutott alkotások a fesztivál során – 2010. szeptember 24–25. között – megtekinthetők.
A fesztiválon a hagyományoknak megfelelően lesznek szakmai programok is: alkotói fórumok, szakmai beszélgetések, előadások, ahol a televíziós háttérmunkák fortélyaiba adunk betekintést a nagyközönség számára, míg a szakma képviselői választ keresnek az aktuális kérdésekre. Szakmai tematikánk kapcsolódik a tehetségkutatáshoz, továbbá az internet térhódításához és ennek hatásaihoz a hazai elektronikus médiában. A magyar televíziózás a versenyművek tükrében címmel előadás és szakmai fórum lesz a fesztivál ideje alatt Veszprémben, amelynek során médiaszakértők és a kategóriazsűri tagjai elemzik a megtekintett versenyművek alapján az elmúlt év – és benne a versenymezőny – műsortermését, a szakmai
tendenciákat és a televíziózás fejlődési irányait.
A részletes program letölthető innen vagy az esemény honlapjáról.