Új magyar dokumentumfilm az HBO Europe fejlesztésében
Nordin Eszter filmje, az Ütős csajok, két éven át követi a 7 és 36 év közötti bokszoló lányok életét. Vajon mi motiválja őket, hogy ilyen férfias sportágat űzzenek? Az önbecsülésükért, elismerésért, boldogságért és a sikerért harcolnak, miközben félelmeikkel is megküzdenek. A magyar HBO új, saját gyártású dokumentumfilmjét május 22-én vasárnap 18:45-től tűzi műsorára a csatorna, az HBO GO-n már vasárnap reggel megtekinthető a film.
Gina 23 éves profi ifjúsági bokszvilágbajnok, akinek sérülései miatt el kellett gondolkodnia azon, hogyan folytatja profi karrierjét, miközben a megélhetésért is dolgoznia kell. Csilla jelentős amatőr bokszkarriert futott már be, amikor a csúcson a profi bokszolás felé fordult. A pénz hatalma a sport felett és a szervezett profi mérkőzések tisztességességének kérdése miatt komoly fenntartásai vannak. Csenge még csak 7 éves, amikor először megjelenik a filmben. Szülei 2 éves korában vitték magukkal karate edzésre, ott szeretett bele a küzdősportokba és azóta is rendszeres látogatója az edzőteremnek. Miló Viki a legismertebb magyar bokszolónő. 8 éve volt kénytelen visszavonulni az profi boksz világából, nagy keserűségére, mivel nem tudta megőrizni világbajnoki címét támogatás hiányában. Trénerként továbbra is keményen harcol, de még mindig keresi személyes boldogságát.
„Három évig forgattuk a filmet, mellyel nekünk is meg kellett küzdenünk, nem csak a bokszolóknak. A profi boksz nagyon zárt világ és nem könnyen enged betekinteni a kulisszatitkaikba. Talán nekünk sikerült közelebb hozni a nézőket ehhez a kemény sporthoz.” – mondta a film rendezője.
Az Ütős csajok az elhivatottságról és a küzdelemről szól – de ezek a lányok nem csak az aranyéremért küzdenek, hanem a ringen kívüli boldogságért, boldogulásért. Nordin Eszter rendező filmje az ő történeteiken keresztül keresi a választ, hogy miért választották ezek a lányok a bokszolást és vajon valóban olyan keménynek-e az életben, mint amilyennek a ringben látszanak?
A filmet május 22-én vasárnap 18:45-től tűzi műsorára az HBO, az HBO GO-n – az HBO online videótárában - pedig már vasárnap reggel megtekinthető a film.
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.