Az amszterdami első díj és a berlini vetítés után, most a XII. Documentamadrid filmfesztivál hivatalos versenyprogramjában méretteti meg magát a Drifter, Höcher Gábor filmje. Az alkotás egy Bakony-vidéki sváb-roma-magyar gyökerű fiatal fiú, Ricsi történetét mutatja be, akinek minden vágya, hogy rallyversenyző lehessen.
Höcher Gábor Drifter című 72 perces filmje egy Bakony-vidéki sváb-roma-magyar gyökerű fiatal fiúról szól, aki elhatározza, hogy raliversenyző lesz. Az alkotás aktuális kérdéseket vet fel a periférián élő vidéki fiatal generáció társadalmi beilleszkedésének lehetőségeiről, és sajátos módon mutatja be helyzetüket. A Drifter tavaly az Amszterdami Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztiválon (IDFA) elnyerte a legjobb első filmnek járó díjat. Interjúnk az alkotókkalDrifter - Teaser from KraatsFilm on Vimeo.
A csütörtökön kezdődő tíznapos fesztivál hivatalos programjában több mint 80 filmet vetítenek a világ minden tájáról. Huszonnyolc ország alkotói vesznek részt, köztük a Kongói Demokratikus Köztársaság, Szíria, Indonézia, Svédország, Mexikó, Hollandia, Chile és Burkina Faso dokumentumfilmesei. A fesztivál szervezőinek tájékoztatása szerint a művek kiválasztásánál szempont volt, hogy tükrözzék a jelenkor társadalmi problémáit. Az alkotásokat három kategóriába sorolták: lesz spanyol filmes körkép, rövidfilmes és a hatvan percnél hosszabb műveket bemutató szekció. Emellett Carmen Cobos spanyol rendező munkásságának szentelnek egy retrospektív sorozatot.
A rangos madridi fesztivál négy évvel ezelőtt Forgács Péter rendező előtt tisztelgett azzal, hogy 15 filmjéből retrospektív sorozatot állítottak össze.
(Forrás: MTI)
Még több magazin
magazin
Több éves kihagyás után második évaddal jelentkezik Ben Stiller zseniális munkahelyi sorozata, Hajdu Szabolcsék névnapot ünnepelnek, Kojak pedig…
továbbmagazin
Transzgenerációs minták megtöréséről, az apaság átalakuló szerepéről és a bennünk feszülő destruktív ösztönökről mesél a Universal…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéEnnek az éremnek két oldala van. Mi van, ha sarokba szorít engem, és én célzom meg magát? Mert történjen bármi, nem hagyom, hogy az utamba álljon. Szemtől szemben ülünk igen, de én nem fogok habozni, egy pillanatig sem.
Neil McCauley / Szemtől szemben