A Filmhét egyik legjobban várt vetítése minden kétséget kizárólag a szerda esti lesz – ekkor tartják ugyanis Török Ferenc új filmjének, a Senki szigetének a premierjét.
Nézz bele a filmbe!
"Iszonyú jó taxim van. Tudtam, hogy Mercedes lesz, de nemrég láttam, hogy Starkék hogyan alakították át és csodálatos alkotást varázsoltak belőle" – lelkesedett a forgatáson Bánfalvi Eszter, aki elárulta akkor a Filmhunak azt is, hogy karaktere igen öntörvényű lány, aki nehezen enged be másokat az életébe. A másik női főszerepet a Filmművészeti Egyetemen dramaturgként végzett Jakab Juli alakítja. "Általában a filmekben a főbb szereplőkkel történik valami nagy dolog, valami nagy változás. Na, én egy olyan lányt játszom, akivel nem. Úgyhogy kíváncsian várom, hogy ez hova fog kifutni" – jegyezte meg akkor Jakab Juli.
A filmnek a plakátfotózásán is jártunk, ráadásul játékot is hirdettünk, így aki október 20-ig elküldi a helyes válaszokat, és szerencséje lesz, egy szuper Senki szigete pólót is nyerhet.
A Senki szigetét október 15-én vetítik a Filmhéten. A szerdai programért katt ide!
Még több magazin
magazin
A 2024-es Inkubátor Program pitchfórumát november 15-én pénteken tartják, a döntősöket bemutató cikksorozatunk végére értünk. Sok sikert kívánunk az…
továbbmagazin
Az ősz utolsó hónapja nemcsak a mozikban, hanem a streamingplatformokon is bőven tartogat néznivalót. Novemberben érkezik Luchino Visconti 1960-ban…
továbbFriss
Turai Balázs poszt-gender influenszerekről szóló filmtervét díjazták
Gothár Péter kultfilmjével folytatódik a Filmrendezők klubja
Az évszakok ritmusára kibomló házassági történet forog Kurta Niké és Orbán Levente főszereplésével
Már lehet nevezni a 2025-ös Zsigmond Vilmos filmfesztiválra
A Cirko Film a kultúra kiemelkedő formálójaként kapott elismerést
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéRafi Gardet / Első a szerelem