filmhutv
A Bahrtalo eredetileg rövidfilmnek indult, de Lakatos Róbert úgy érezte, mégis érdemes folytatni a kocsmacimborák sorsát. A jelenetek az…
továbbfilmhutv
Gigor Attila első nagyjátékfilmje, A nyomozó elsöprő sikert aratott a 39. Magyar Filmszemlén, bár a rendező csak az első fél órát bírta végignézni,…
továbbfilmhutv
Az Overnight éppencsak lekéste a tavalyi szemlét, azóta azonban számos fesztiválon megfordult, hamarosan sor kerül a németországi mozidebütre is.…
továbbfilmhutv
Alföldi hideget-meleget egyaránt kapott első nagyjátékfilmjének bemutatója után. A film azonban nagyon más mint a színház: kevesebb öröm, több…
továbbfilmhutv
Novák Erik kulcsra zárta filmjét: így szereti, ahogyan van. Örül, hogy elfogytak a Zuhanórepülésre a jegyek, és hogy Nagy Zsolt éppen a…
továbbfilmhutv
Tolnai Szabolcs többéves harca végére ért, befejezte a Fövényóra című filmet, amelyet Danilo Kis novelláiból készített. Még soha senkinek nem…
továbbfilmhutv
Faur Anna elégedett első nagyjátékfilmjével, bár szerette volna ha többen nézik meg, és bízik a film "második életében", azaz a jó külföldi…
továbbfilmhutv
A tíz darab állóképből álló Tejút új út Fliegauf életművében, vagy éppen az előzőek folytatása? Képzőművészeti vagy filmművészeti alkotás-e a Tejút?…
továbbfilmhutv
Hajdu Szabolcs a filmhu kamerája előtt a szemle bájáról beszél. Elmondja, hogy vajon jó-e az, ha egy film a szemle előtt bemutatásra kerül, és a…
továbbfilmhutv
Három ebéd, három élethelyzet és egy városi legenda, ami összeköti őket. Egy történet, amit mindenki úgy mesél, mintha vele történt volna meg.
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéKicsikém, akinek ekkora feje van, azt mi szívesen látjuk!
Vörös Királynő / Alice Csodaországban