hír
A közép- és kelet-európai filmekre fókuszáló szekcióban Cristian Mungiu Cannes-ban debütált drámájával, az R.M.N.-vel is versenyben van a Larry és a…
továbbhír
A Pannónia Entertainment az Elefántember után egy újabb David Lynch klasszikust hoz vissza a nagyvásznakra. Ismét láthatjuk Nicolas Cage-t az…
továbbhír
Az Oscar-díjra jelölt A csendes lány március 16-tól látható a magyar mozikban a Mozinet forgalmazásában. Colm Bairéad filmje megható, sokrétű és…
továbbhír
Püsök Botond dokumentumfilmje is szerepel a legrangosabb román filmdíj idei jelöltjei között. Az itthon az RTL+-on látható Túl közel egy…
továbbhír
Európa legfontosabb animációs fesztiváljának versenyprogramjában mutatkozik be Buda Flóra Anna, az Entropia rendezőjének új alkotása. A 27 című…
továbbhír
Március 15. alkalmából átadták az állami elismeréseket az Országházban és a Vigadóban. A mozgókép és színházművészet területéről Vitézy László…
továbbhír
Föltámadott a tenger, János vitéz, Petőfi ’73 – izgalmas, felújított filmekkel emékeztet egész évben a Filmio a 200 éve született Petőfi Sándorra. A…
továbbhír
Márciustól júniusig minden hónapban levetít egy Petőfi-filmet a Toldi mozi, így tisztelegve a 200 éve született költő emléke előtt. A vetítések…
továbbhír
Szegeden október 24. és 28. között ismét az operatőröké a főszerep. A filmek nevezését április 16. éjfélig várják.
továbbhír
Március 9. óta vetítik a Hadik András huszárcsínyéről szóló történelmi kalandfilmet. Az első hétvégén 14 698 néző váltott rá jegyet, ezzel a…
továbbFriss
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié