hír
Tilda Swinton a lányával, Robert Pattinson Willem Dafoe-val látható a 16. CineFest versenyprogramjában. A versenyfilmek között Tóth Barnabás új…
továbbhír
Szeptemberben harmadik alkalommal rendezik meg a Budapesti Klasszikus Film Maratont, a főváros nagyszabású nemzetközi filmfesztiválját, melynek fő…
továbbhír
Pedró Almodóvar életművét veszi górcső alá a Filmvilág augusztusi száma, amelyben a magyar filmtörténet egy láthatatlan fejezete is feltárul Dobai…
továbbhír
Idén tizenöt éves a BuSho rövidfilmfesztivál, ami ezúttal egy spanyol kisfilmmel indul és egy mexikói alkotással zár majd augusztus utolsó hetében a…
továbbhír
A Filmalap ismét meghirdette a pályakezdő rendezők első egészestés mozifilmjének elkészítését támogató pályázatát, az Inkubátor Programot. Az immár…
továbbhír
Ötvenkét alkotás szerepel a Bujtor István Filmfesztivál versenyprogramjában, a 2009-ben elhunyt Balázs Béla-díjas színművész, filmrendező,…
továbbhír
Még kész sincsen Grosan Cristina első nagyjátékfilmje, de máris egy rangos fesztiválra vezet az útja. A legjobb dolgokon bőgni kell szakmabeliek…
továbbhír
Andy Vajna születésének 75. évfordulója alkalmából a filmproducer filmjeit bemutató plakátkiállítás nyílt Budapesten. A kiállításon, amelyet Andy…
továbbhír
Závada Pál Természetes Fény című regényéből készít háborús drámát Nagy Dénes, a megszállt Szovjetunió területén partizánokat kereső magyar egységet…
továbbhír
A 16. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválon idén először versenyeznek egészestés kreatív dokumentumfilmek, a CineDocs nevű új szekcióban. A…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié