hír
Bejelentették a 25. Szarajevói Filmfesztivál hivatalos versenyprogramját, és örömmel nyugtázhatjuk, hogy idén is komoly magyar jelenlét van a…
továbbhír
Július 20-án ünnepeljük félszázados évfordulóját az ember Holdra lépésének, amely annak idején az Apolló 11 expedícióval valósult meg. A Hold…
továbbhír
Nemzetközi premier – Szabó Réka A Létezés eufóriája című dokumentumfilmje az augusztus 9-én kezdődő locarnói fesztivál Kritikusok Hete programjában…
továbbhír
Brazil diákfilmfesztiválon kapott díjat Vermes Dorka kisfilmje, az Anyák napja, amelyben Für Anikó érkezik egy keserű családi ebédre.
továbbhír
A Filmalap Fast Forward Programjának meghívására Budapestre érkezik és mesterkurzust tart július 31-én a Francia Intézetben az Oscar- és BAFTA díjas…
továbbhír
Bergendy Péter Trezor című alkotása is versenybe száll a palicsi filmfesztivál fődíjáért július 20. és 26. között. A fesztivál idei programjában…
továbbhír
Öt magyar filmes, többek között az Ostrom rendezője és a Veszélyes lehet a fagyi forgatókönyvírója is meghívást nyert a Szarajevó Filmfesztivál…
továbbhír
Galambos Levente Rejtett értékek című filmjével lett az egyike az EU&ME Fiatal Filmrendezők Versenye öt győztesének. A nyertes filmeket 2019. július…
továbbhír
Sikeres a Gettó Balboa című film alkotóinak és az UCCU Roma Informális Oktatási Alapítvány közös #MÉGTÍZ közösségi finanszírozási kampánya. A felek…
továbbhír
Milorad Krstić Ruben Brandt, a gyűjtő című alkotása meghódította Lengyelországot is. A magyar film nyerte a közönségdíjat a poznani nemzetközi…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéMéhes Marietta / Diorissimo