hír
Romokból címmel online sorozat indul április 24-én, amely a budapesti romkocsma és bulinegyed kialakulásának érdekes történetét mutatja be. A kalauz…
továbbhír
Sergio Corbucci 1966-os spagetti westernjét a Canal+ dolgozta fel, kortárs, feminista megközelítésből, pszichológiai csavarral. A Django című…
továbbhír
Szinte napra pontosan egy évvel a 2022-es maratont követően, idén május 19-én, pénteken a Budapest Film filmszínházai közül a Művészben, a…
továbbhír
Az időhurokba került érettségiző kalandjait bemutató vígjáték, Baranyi Benő Zanox – Kockázatok és mellékhatások című első mozifilmje meghívást…
továbbhír
Ismét összegyűjtöttük a legfrissebb európai és belföldi lehetőségeket a filmszakma képviselői számára. Aktuális pályázati körképünk producereknek,…
továbbhír
Elindult a Cinego Campus, ahol a Freeszfe tanárainak oktatói kommentárjával lehet filmeket nézni. Báron György, Gelencsér Gábor és Schwechtje Mihály…
továbbhír
Csaknem négyszáz alkotást neveztek az Oscar-díjas Zsigmond Vilmos emlékét őrző, az operatőri munkára koncentráló szegedi filmfesztiválra, melyet…
továbbhír
Korszakokat és műfajokat átívelő ünnepi válogatással, kizárólag magyar rendezők munkáival várja közönségét április 30-án, a magyar film napján az…
továbbhír
Egészségügyi okokból lemond a Színház- és Filmművészeti Egyetem rektori tisztségéről – jelentette be Rátóti Zoltán az SZFE oldalán megjelent…
továbbhír
Az elmúlt években bemutatta már nekünk Spielberg és Soderbergh munkásságát, hátborzongató-és kultfilmek sokaságát, de ezúttal nem kisebb feladatra…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié