hír
Sopsits Árpád 2016-os A martfűi rém óta először jelentkezik egész estés filmmel, október 26-tól ismét nézhetünk tőle fikciós alkotást moziban. A…
továbbhír
Külföldi és magyar workshopot, animációs premiert és filmtörténeti ritkaságokat is találhatunk a szeptember 12. és 17. között a Budapesti Klasszikus…
továbbhír
Az Európai Filmakadémia közzétette az idei Európai Filmdíj-jelölésre esélyes dokumentumfilmek listáját. A 14 alkotás között szerepel Skovrán Tünde…
továbbhír
Megjelent a szeptember 12-én kezdődő Budapesti Klasszikus Film Maraton teljes kínálata. A több mint 100 restaurált klasszikust bemutató fesztiválon…
továbbhír
A CineFest évről-évre igyekszik Miskolcra elhozni a fesztiválon szereplő filmek alkotóit a világ minden tájáról. Az idei év sem szűkölködik…
továbbhír
Családja, barátai, pályatársai és tisztelői kísérték utolsó útjára Balázsovits Lajost, a nemzet színészét, színházi rendezőt és színigazgatót,…
továbbhír
Vermes Dorka első nagyjátékfilmjét Biennale College Cinema szekcióban mutatják be a velencei filmfesztiválon, de emellett versenybe került egy…
továbbhír
Latabár Kálmán klasszikusai restaurált képpel és hanggal, a hollywoodi western és noir rendező, az első amerikai 3D film rendezője, Tóth Endre…
továbbhír
Az ázsiai filmek rajongóinak jó hír, hogy az idei CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválon hat hongkongi alkotás látható. A világ…
továbbhír
Kezdődik és egészen szeptember 3-ig tart a 19. BuSho Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál. Idén 23 ország filmjeit vonultatja fel, köztük 13 magyar…
továbbFriss
Turai Balázs poszt-gender influenszerekről szóló filmtervét díjazták
Gothár Péter kultfilmjével folytatódik a Filmrendezők klubja
Az évszakok ritmusára kibomló házassági történet forog Kurta Niké és Orbán Levente főszereplésével
Már lehet nevezni a 2025-ös Zsigmond Vilmos filmfesztiválra
A Cirko Film a kultúra kiemelkedő formálójaként kapott elismerést
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié