hír

Sztárok vs. Bush 

Több mint száz hollywoodi csillag úgy döntött, hogy megpróbálja befolyásolni az Amerika Irakkal szembeni külpolitikáját. A sztárok szerint az Irak…

tovább

hír

Két fődíj naponta 

Lassan ott tartunk, hogy az év 365 napja sem elég a Hukkle díjak átadására. December 7-re például két ilyen ceremónia is esett, hiszen az Európa…

tovább

hír

A Sorstalanság előkészítése

Kertész ImreMiközben Kertész Imre XVI. Károly Gusztáv svéd királytól vette át az irodalmi Nobel-díjért járó arany emlékérmet és az oklevelet…

tovább

hír

Meghalt Schütz Ila

Életének 59. évében szerdán öngyilkos lett Schütz Ila Jászai Mari-díjas, kiváló és érdemes művész, a József Attila Színház tagja.

tovább

hír

Végleges Oscar lista

Minden idők legtöbb Oscar-nevezése érkezett a 2002 Legjobb Külföldi Filmje kategóriába, jelentett be Frank Pierson, az Amerikai Filmakadémia elnöke.…

tovább

hír

Jancsó a kivégzőpadon

Kapa és Pepe szerepében Mucsi Zoltán és Scherer Péter "még improvizatívabb" lesz, Jancsó Miklós főszereplőként alakítja saját magát és Hernádi…

tovább

hír

Filmjus-nyertesek

Megszülettek a Filmjus Alapítvány Kuratóriumának döntései a 2002-es forgatókönyv-előkészítési pályázat kedvezményezetteiről. A nyertesek közt…

tovább

hír

Arany Béka a Bánk bánnak

Káel Csaba filmje, a speciális vetítésen bemutatott Bánk bán Arany Béka díjat kapott a legjobb operaadaptáció kategóriában december 7-én a 10.…

tovább

hír

Korea ellenáll Bondnak

A legújabb James Bond filmet, a Halj meg máskort még csak tíz nap múlva mutatják be Szöulban, de a film máris nagy ellenszenvet váltott ki, főleg a…

tovább

hír

RAI Etnográfiai Filmfesztivál

A The Royal Anthropological Institute nyolcadszorra rendezi meg a RAI Nemzetközi Etnográfiai Filmfesztivált, 2003. július 4-6-ig az angliai…

tovább

És mi van Tomival?

Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba

És mi van mindannyiunkkal?

Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?

Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés

Fekete pont

Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.

Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle

Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak

Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Német vagy, vagy mi van?

Üvegtigris

Oszd meg! Az összes idézet