hír
Több mint száz hollywoodi csillag úgy döntött, hogy megpróbálja befolyásolni az Amerika Irakkal szembeni külpolitikáját. A sztárok szerint az Irak…
továbbhír
Lassan ott tartunk, hogy az év 365 napja sem elég a Hukkle díjak átadására. December 7-re például két ilyen ceremónia is esett, hiszen az Európa…
továbbhír
Kertész ImreMiközben Kertész Imre XVI. Károly Gusztáv svéd királytól vette át az irodalmi Nobel-díjért járó arany emlékérmet és az oklevelet…
továbbhír
Életének 59. évében szerdán öngyilkos lett Schütz Ila Jászai Mari-díjas, kiváló és érdemes művész, a József Attila Színház tagja.
továbbhír
Minden idők legtöbb Oscar-nevezése érkezett a 2002 Legjobb Külföldi Filmje kategóriába, jelentett be Frank Pierson, az Amerikai Filmakadémia elnöke.…
továbbhír
Kapa és Pepe szerepében Mucsi Zoltán és Scherer Péter "még improvizatívabb" lesz, Jancsó Miklós főszereplőként alakítja saját magát és Hernádi…
továbbhír
Megszülettek a Filmjus Alapítvány Kuratóriumának döntései a 2002-es forgatókönyv-előkészítési pályázat kedvezményezetteiről. A nyertesek közt…
továbbhír
Káel Csaba filmje, a speciális vetítésen bemutatott Bánk bán Arany Béka díjat kapott a legjobb operaadaptáció kategóriában december 7-én a 10.…
továbbhír
A legújabb James Bond filmet, a Halj meg máskort még csak tíz nap múlva mutatják be Szöulban, de a film máris nagy ellenszenvet váltott ki, főleg a…
továbbhír
A The Royal Anthropological Institute nyolcadszorra rendezi meg a RAI Nemzetközi Etnográfiai Filmfesztivált, 2003. július 4-6-ig az angliai…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié