magazin
Az utóbbi három évben zsinórban jelentenek be Diák-Oscar jelöltet a Színház- és Filmművészeti Egyetem tanulói közül: 2016-ban Kis Hajni Szép alakja,…
továbbpodcast
15 éve mutatták be Dyga Zsombor önéletrajzi ihletésű, családi vállalkozásban készült filmjét, a Tesót. Az évforduló kapcsán kvízjátékra invitáltuk a…
továbbhír
Három magyar díjjal zárult a balkáni térség első számú filmfesztiválja csütörtök este Szarajevóban. Szamosi Zsófi a legjobb színésznő, Kiss Hajni…
továbbmagazin
Ahogy az elmúlt években, idén is lehetőséget kapnak a fiatal magyar filmesek debütáló alkotásaik megvalósítására. A Filmalap Inkubátor-programjának…
továbbmagazin
2013-ban a Három nagymamám volt c. alkotásával nyerte el a KAFF legjobb forgatókönyvért járó díját. Idén három alkotása is versenyben volt: a…
továbbhír
Februárban két mesterszakos osztályt is indít a Színház és Filmművészeti Egyetem: filmrendező és operatőr szakos hallgatók jelentkezését várják a…
továbbhír
A L'Europe autour de l'Europe nevű párizsi filmfesztiválon mutatták be Igor és Ivan Buharov Az itt élő lelkek nagy része című, negyedik…
továbbhír
A Pekingi Filmakadémia (BFA), Ázsia legnagyobb filmes és televíziós képzésre specializálódott intézménye tiszteletbeli professzor címmel ajándékozta…
továbbmagazin
Harmincéves lett mindenki kedvenc macskája, Szaffi, és ennek örömére vasárnap délután ismét levetítik a Dargay Attila rendezte meseklasszikust az…
továbbhír
A VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan című filmjéért Reisz Gábor nyerte a legjobb rendező díját a 19. szófiai nemzetközi filmfesztiválon. A…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié