hír
A Színház- és Filmművészeti Egyetem hét nagyhírű európai egyetemmel indított partneri együttműködése januárban filmes műhelymunkával folytatódott. A…
továbbhír
Január 31-én lesz halálának első évfordulója kétszeres Kossuth-díjas és Balázs Béla-díjas világhírű filmrendezőnknek, Jancsó Miklósnak. Ez…
továbbhír
Kétnapos konferenciával emlékezik Jancsó Miklós halálának első évfordulójára a Színház- és Filmművészeti Egyetem. Január 30-31-én neves előadók,…
továbbhír
Folytatódik a nemzetközi dokumentumfilm-rendező mesterképzés a Színház- és Filmművészeti Egyetem közreműködésével. A három rangos európai egyetemen…
továbbhír
A Színház- és Filmművészeti Egyetem hét nagyhírű európai egyetemmel kezdeményez partneri együttműködést. A 150 éves SZFE ezzel a lépéssel eddigi…
továbbmagazin
Jakab Juli az SZFE-n végzett forgatókönyvíróként, de a mozikban látható a Senki szigetében és a VAN-ban is. Egy romkocsmában mesélt nekünk arról,…
továbbmagazin
VAN egy fiatal filmrendező, aki úgy döntött, hogy kisfilmes támogatásból mozifilmet csinál, ezért összeszedte a barátait és közel két év alatt, szűk…
továbbhír
Spanyolországtól Oroszországig négy filmes seregszemlén is részt vesznek az SZFE hallgatóinak alkotásai a következő hetekben.
továbbmagazin
Előző cikkünkben már bemutattuk annak a legutóbb végzett forgatókönyvíró osztálynak az egyik felét, akiket először tanított Petrányi Viktória,…
továbbmagazin
Mihez kezd, milyen lehetőségekhez jut ma egy frissen végzett forgatókönyvíró? Az SZFE-n legutóbb diplomázott osztályt tagjait (Báron György és…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié