hír
Kovács István Ostrom című diplomafilmjéért vehette át magyar idő szerint péntek hajnalban Los Angelesben az Amerikai Filmakadémia Samuel Goldwyn…
továbbmagazin
Az utóbbi három évben zsinórban jelentenek be Diák-Oscar jelöltet a Színház- és Filmművészeti Egyetem tanulói közül: 2016-ban Kis Hajni Szép alakja,…
továbbhír
27 év után újra magyar diplomafilm nyert Diák-Oscar díjat (Student Academy Award). Kovács István Filmalap támogatással készült Ostrom című…
továbbhír
Zsinórban harmadszor is van magyar jelöltje a Diák-Oscarként is ismert Student Films Awards-nak. Idén az SZFE mesterszakán diplomázó Kovács István…
továbbhír
Az április 3. és 8. között rendezték meg a 6. Friss Hús rövidfilmfesztivált és kísérőprogramjait, a díjakat vasárnap délután adták át.
továbbhír
A Színház- és Filmművészeti Egyetem nemzetközi FACT - Színház- és Filmművészeti Egyetemek Nemzetközi fesztiváljának nyitányaként, február 3-án 15…
továbbmagazin
Az SZFE felvételin elsőre túl makacs volt, végül 5 évvel később, egy kosztümös családi történettel jutott be a rendező szakra. Szereti a technikai…
továbbmagazin
Az idei karácsony különösebb meglepetés nélkül szállítja a szokásos műsorválasztékot – ogréval, Kevinnel, Jane Austennal és Julia Robertssel lesz…
továbbmagazin
Az ünnepek közeledtével egyre meghittebb és pihepuhább hangvételű műsorokra számíthatunk a televíziós csatornák kínálatában, a Karácsonyt megelőző…
továbbmagazin
A tévéfilm formátumra többnyire kamaradarabok készülnek, nem képeznek kivételt ez alól a Köbli Norbert által írt Szabadság különjárat, A berni követ…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié