magazin
Tragikus és humoros szerelmi háromszögek, nők és férfiak szemszögéből vizsgált szexuális kalandok, Oscar-díjas filmünk színészetről és fasizmusról,…
továbbmagazin
Lassan véget ér a naptári nyár és vele együtt megérkezik a sosem látott, magyar mozifilmes dömping, előtte azonban a heti tévéműsorból szemezgetünk:…
továbbmagazin
Kétlemezes DVD-kiadásban, kísérőfűzettel és extra tartalmakkal érhető el Makk Károly 1970-ben készült remekműve, a Szerelem. Az 1971-es Cannes-i…
továbbmagazin
Visszafogott magyar válogatással készülnek az eheti műsorszerkesztők: klasszikus mesékkel, Mecenatúrás premierekkel, Makk Károly korai vígjátékával…
továbbmagazin
Május első hetén verssel és rappel mesélő animációs filmek, nagy szerelmek, vándorcirkusznak álcázott embercsempészek és teherbe ejtett férfiak…
továbbmagazin
Szomjas György betyár-easternje mellett Herendi Gábor csodalova, a moszkva téri srácok, Szabó István magyar történelmen átívelő családtörténete és…
továbbmagazin
Problémás szülők és tomboló gyerekek, gyászoló lány, hazájukat vesztett vezérek, a rendszerrel szembeszálló színházi fanatikusok, ringbe lépő kemény…
továbbhír
A magyar Filmgyár százéves fennállása alkalmából rendeztek ünnepséget csütörtök este Budapesten a Róna utcában, ahol a III-as és IV-es stúdió Fábri…
továbbmagazin
Ezen a héten búcsút kell vegyünk a nyártól, de pánikra azért semmi ok: a Dobozban ezúttal is remek magyar filmeket találunk, többek között Makk…
továbbfilmhutv
A szerdán 92. életévében elhunyt Makk Károly tavaly a CineFesten nem csak életműdíjat vett át, de adott egy közel másfél órás workshopot is, amiről…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié