magazin
Néhány nap, és Till Attila kerekesszékes gengszterei megnyitják az 51. Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztivál East of the West szekcióját A Tiszta…
továbbhír
Terror és forradalom 1949-56 címmel emlékezik meg az 1956-os forradalom évfordulójáról a Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet kiemelt,…
továbbmagazin
A cannes-i filmfesztivál alkalmával több mint tíz napot töltöttünk a francia luxusban: végtelen hosszú sorokat álltunk ki, hogy nagyszerű emberi…
továbbmagazin
A hétvégén újra Szerelmesek lettünk, Zsigmond Vilmosra emlékeztünk, kézenfogva táncoltunk, és sírva nevettünk Bukarestben, vagyis Cannes-ban. Rég…
továbbhír
Negyvenöt évvel a cannes-i nemzetközi premier után vasárnap este újra bemutatták Makk Károly Szerelem című alkotását a 69. cannes-i fesztiválon, a…
továbbhír
Május 15-én este a cannes-i fesztiválpalotában Makk Károly személyes részvételével lesz látható először a Szerelem című 1971-es magyar film…
továbbmagazin
21 film versenyez az Arany Pálmáért a ma kezdődő 69. cannes-i filmfesztiválon, magyar alkotásokat a Cannes Classics, a Cinéfondation és a Kritikusok…
továbbhír
45 évvel a világpremier után, újra a cannes-i filmfesztivál programjában vetítik Makk Károly Szerelem című filmjét. Törőcsik Mari, Darvas Lili és…
továbbhír
Hosszabb betegség után, életének 85. évében szerda délután elhunyt Krencsey Marianne, az ötvenes-hatvanas évek egyik legnépszerűbb magyar színésznője.
továbbmagazin
A Húsvéti evés- és ivászatot tapasztalataink szerint legalább egy hétig tart kipihenni, épp ezért megmutatjuk, milyen filmek lesznek a tévében a…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié