magazin
Almási Tamás a Fábri osztályban végzett játékfilmes rendezőként, a Circus Maximusban Radványi Géza társrendezője lett, a Ballagás című játékfilmje…
továbbmagazin
Pacskovszky József, az Esti Kornél csodálatos utazásának rendezője az idei filmszemlén két mozival is képviselteti magát. Míg versenybe A boldogság…
továbbmagazin
Szomjas György a 97-es Gengszterfilmje óta nem szerepelt nagyjátékfilmmel a szemlén. Új filmje, a 2002-es Vagabond a táncházak világában játszódik,…
továbbmagazin
A Jött egy busz… című film öt, lazán kapcsolódó szkeccs-filmbôl áll; a részeket mindössze az köti össze, hogy mindegyik valamilyen módon kapcsolódik…
továbbmagazin
Miután Grunwalsky Ferenc a Nekem lámpást adott kezembe az Úr Pesten-ben találkozott Ladányi Andreával, levelet írt neki (tizenhét oldal) a Maratoni…
továbbmagazin
Novák Emil 1999-ben tért haza Ausztráliából, ahova 1986-ban disszidált. Hazatérte után két jelentős magyar nagyjátékfilmben is dolgozott…
továbbmagazin
Nem lehet nem foglalkozni a politikával, mert akkor a politika foglalkozik velünk. Amikor a politika túlnő önmagán, elhatalmasodik az emberek…
továbbmagazin
András Ferenc főiskolásként a BBS-ben készített filmeket. Később a Dialóg Filmstúdió igazgatója lett, jelenleg a Duna Televízió…
továbbmagazin
Mikulás előtt egy nappal forgatták le Banner-Szűcs Lóránd legújabb gegjét, A titkos hely címmel. A rövidfilm az októberben Hollywood Multiplexekbe…
továbbmagazin
Nekem a regénybeli fiú, az egy nyelv, méghozzá nem is gyereknyelv. A filmben azonban egy valódi hús-vér gyerek fog játszani a sárga csillaggal. Még…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié