magazin
"Egy szép faragott gyertyatartót nézegetek. Az van belevésve: Legyen béke, legyen világosság, legyen szabadság, legyen igazság. A mester megáll…
továbbmagazin
Ez a film nem cikizi a pláza-jelenséget. És nem is kampányol mellette. Korunk ugyanolyan természetes velejárójának tekinti, mint az autót vagy a…
továbbmagazin
1944-ig Budapesten működött a Német Birodalmi Iskola, amely nevével ellentétben egyáltalán nem volt náci beállítottságú, a diákok fele a gazdag…
továbbmagazin
Egy kisfiú elvész a valóságban. Megsokszorozódik. Hasonmásai mindenhol feltünnek. Minél több jelenik meg belõle, annál jobban megijed önmagától.
továbbmagazin
„Összekeveredik benne a valóság és a képzelet, hiányainak pótlásaként, illetve önmagának különös megerősítéseként felfedez egy kegyetlen játékot. Ez…
továbbmagazin
“Egy üdeje minden éjen éjfélekor jő be hejzám egy fehérnép. Kantárt üt a fejembe s én lóé változom abba a helybe. Aztán ül fel reám, s egész éjen…
továbbmagazin
Kasza András buszsofőr tovább marad ágyban, ezért sietnie kell. A film András halál előtti pillanatait örökíti meg. Egy aranyos kiskutya váratlanul…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié