magazin
"Ezúttal Arany János: Tetemrehívás című balladáját szeretnénk megörökíteni egy klasszikus némafilm kockáin. Klasszikus, mint forma, hiszen…
továbbmagazin
Párizs, az 1870-es évek közepe. A Montmartre dombja: muzsika, gránátalmaszörp, kalács, üstdobkalapok és a kalácsmalom lányai... August Renoir…
továbbmagazin
A film egy furcsa vonatút története, amely során a főhős találkozik egy sebesült kisfiúval, egy nővel és egy öreggel. Különös szerepet kap még egy…
továbbmagazin
A Jött egy busz… című film öt, lazán kapcsolódó szkeccs-filmbôl áll; a részeket mindössze az köti össze, hogy mindegyik valamilyen módon kapcsolódik…
továbbmagazin
A film két fiatal első randevújának nehézségeit, s az azzal kapcsolatos „egyszerű” viselkedési szabályokat kívánja bemutatni. Ki gondolná, hogy egy…
továbbmagazin
A „Képről képre” Animációfilmes Szakkörben eddig kb. 50 gyerek ismerkedett az animációval; valósította meg kisebb-nagyobb léptékű elképzelését;…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéVivi / Valami Amerika 2