magazin
Egy magányos öregember elér életének ahhoz a pontjához, amikor úgy érzi nincs értelme, hogy tovább éljen. Az utolsó napján, ügyel arra, hogy mindent…
továbbmagazin
Egy filmfőiskolás rendező és operatőr társa készülő filmjükhöz keresik a helyszíneket, 2003 őszén, valahol a Magyar Pusztában. Szigorúan fikció.
továbbmagazin
A történet egy hat éve tartó "tinédzserszerelemrõl" szól. A pár hölgytagja, a közel 80 éves Aranyossy Zsófia költõnõ, elõadó. A férfi nála 10 évvel…
továbbmagazin
A filmben a rendező nyolcvanas éveiben járó édesanyja, Alice Gimes (Lucy) életét mutatja be. Lucy életének felét Magyarországon, másik felét…
továbbmagazin
Surányi Judit, az Open Film Fesztivál egyik lelkes szervezője szociológusként a kábítószerkérdéssel foglalkozik. Első önálló munkájában tesközelből…
továbbmagazin
„Apukám sokszor mondja nekem, vigyázz, mert kihozol a sodromból. De mindig későn szól, mert olyankor már kint van.” A Janikovszky-könyvek mottója…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié