Címke: „filmnévjegy”

Találatok száma: 319

magazin

Egy szép nap 

Egy magányos öregember elér életének ahhoz a pontjához, amikor úgy érzi nincs értelme, hogy tovább éljen. Az utolsó napján, ügyel arra, hogy mindent…

tovább

magazin

A ház

Az író itt él közöttünk, egy furcsa házban, immár két éve. Nyelvünket nem beszéli, mégis valami különös, borzongató erő jelenlétét érzi, amely a…

tovább

magazin

(terep)SZEMLE

Egy filmfőiskolás rendező és operatőr társa készülő filmjükhöz keresik a helyszíneket, 2003 őszén, valahol a Magyar Pusztában. Szigorúan fikció.

tovább

magazin

A költőnő és a bányász

A történet egy hat éve tartó "tinédzserszerelemrõl" szól. A pár hölgytagja, a közel 80 éves Aranyossy Zsófia költõnõ, elõadó. A  férfi nála 10 évvel…

tovább

magazin

Akác utca 

Varga Ágota Akác utca című egy órás filmjének első képei még 2001-ben készültek. Lakói csak két évet öregedtek azóta, mi már az utca elején fűbe…

tovább

magazin

Anya - Mutter

A filmben a rendező nyolcvanas éveiben járó édesanyja, Alice Gimes (Lucy) életét mutatja be. Lucy életének felét Magyarországon, másik felét…

tovább

magazin

Gumiember

Norbi álmában furcsa barátságot köt. Új barátja nem azért furcsa, mert felnőtt, még csak nem is azért mert nem tud beszélni. Inkább csak azért, mert…

tovább

magazin

Tiszta románc

Surányi Judit, az Open Film Fesztivál egyik lelkes szervezője szociológusként a kábítószerkérdéssel foglalkozik. Első önálló munkájában tesközelből…

tovább

magazin

Kire ütött ez a gyerek?

„Apukám sokszor mondja nekem, vigyázz, mert kihozol a sodromból. De mindig későn szól, mert olyankor már kint van.” A Janikovszky-könyvek mottója…

tovább
 
hirdetés

Véletlenül írtam egy könyvet

Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.

Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen

Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik

Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk

a teljes dosszié

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
- Csak azért az érzelmek, azok fontosak!
- Persze, én se úgy értettem... de hát mit csinálsz az érzelmekkel, azzal nem lehet lemenni a közértbe.

I Love Budapest

Oszd meg! Az összes idézet