hír
A Kecskeméti Animációs Filmfesztivál az Uránia Nemzeti Filmszínházzal közösen idén ősszel is megrendezi a KAFF-napot. Szeptember 30-án, szombaton a…
továbbmagazin
A Luther című, 1927-ben forgatott, 1928 elején bemutatott német, fekete-fehér mozgóképpel vette kezdetét az Uránia Nemzeti Filmszínházban az 500…
továbbhír
Február 9. és 12. között rendezi meg az Uránia Nemzeti Filmszínház a Reformáció 500 Filmnapokat, amely a Reformáció Emlékbizottság és a filmszínház…
továbbhír
Egyre jobban hozzászokhattunk a 2012-ben induló Pannonia Entertainment jóvoltából a digitálisan restaurált klasszikus filmművészeti remekművek…
továbbhír
Különleges filmes és zenei élményben lehet részük azoknak, akik ma este ellátogatnak az Uránia Nemzeti Filmszínházba, Akosh S. és zenekara ugyanis…
továbbhír
Megkezdődött az Uránia Nemzeti Filmszínház szervezésében az „Élik az életüket – női nézőpontok” címen futó vetítéssorozat, melynek darabjai a…
továbbhír
Vincent Lindonné és Isabelle Huppert-é lesz a főszerep a február 26. és március 6. között zajló 6. Frankofón Filmnapokon, premier előtt vetítik…
továbbmagazin
Az Áron Kiadó és az Uránia Nemzeti Filmszínház szervezésében Bikácsy Gergely Saját Róma című könyvének dedikálással egybekötött bemutatója, 2006.…
továbbhír
A Faludi Ferenc Akadémia meghirdeti X. nemzetközi filmpályázatát és az ahhoz kapcsolódó filmszemlét. A pályázók a fenti témát kisjáték-, kísérleti-,…
továbbhír
A Roman Polanski retrospektív program záródarabját, az Oscarra jelölt Zongoristát a rendező jelenlétében mutatják be az Uránia Filmszínházban…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié