magazin
Az idén Cannes-ban meggyőződhettünk arról, hogy Quentin Tarantino, Steven Soderbergh, a Coen testvérek: Joel and Ethan, David Fincher és az európai…
továbbmagazin
Mint a jó bornak, az alkotóknak is jót tesz, ha érni hagyják őket. A korán megmutatkozó tehetség ugyanis akkor válik igazivá, ha érettséggel és…
továbbmagazin
A függetlenfilmes mennyországban érezhette magát az, aki a MAFSZ (Magyar Független Film és Videó Szövetség) 2007-es legjelentősebb rendezvényére…
továbbmagazin
Nagy nevek, nagy elvárások, mérsékelt sikerek és kiábrándulások, no és számos ’meglepetés’ Cannes-ban, ahol éppen a kevéssé várt ’kis filmek’…
továbbmagazin
Sokkoló tények, érdekes interjúalanyok és erősen propagandisztikus mondanivaló. Michael Moore és Barbet Schroeder dokumentumfilmje megosztja a…
továbbmagazin
A fesztivál első napjain látottak alapján már most levonható a tanulság, hogy nem mindig az főz jól, aki jól bevált recept alapján, precízen…
továbbmagazin
Karikás szemek, ismeretlen ismerősök, pénzügyes a zsűriben, barokk házak a kísérleti film szolgálatában, tavasz, zene és film: Mediawave.
továbbmagazin
Antal Nimród Elhagyott szoba című filmjének vetítésével és az ünnepélyes díjkiosztóval lezárult vasárnap este az Uránia Nemzeti Filmszínházban a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié