magazin
Varga Ágota a Csolnoki rabtábor című dokuja a magyar történelem egyik kevéssé ismert részébe enged bepillantást. A kétrészes, közel kétórás filmben…
továbbmagazin
Az idén Cannes-ban meggyőződhettünk arról, hogy Quentin Tarantino, Steven Soderbergh, a Coen testvérek: Joel and Ethan, David Fincher és az európai…
továbbmagazin
Mint a jó bornak, az alkotóknak is jót tesz, ha érni hagyják őket. A korán megmutatkozó tehetség ugyanis akkor válik igazivá, ha érettséggel és…
továbbmagazin
A függetlenfilmes mennyországban érezhette magát az, aki a MAFSZ (Magyar Független Film és Videó Szövetség) 2007-es legjelentősebb rendezvényére…
továbbmagazin
Nagy nevek, nagy elvárások, mérsékelt sikerek és kiábrándulások, no és számos ’meglepetés’ Cannes-ban, ahol éppen a kevéssé várt ’kis filmek’…
továbbmagazin
Sokkoló tények, érdekes interjúalanyok és erősen propagandisztikus mondanivaló. Michael Moore és Barbet Schroeder dokumentumfilmje megosztja a…
továbbmagazin
A fesztivál első napjain látottak alapján már most levonható a tanulság, hogy nem mindig az főz jól, aki jól bevált recept alapján, precízen…
továbbmagazin
Karikás szemek, ismeretlen ismerősök, pénzügyes a zsűriben, barokk házak a kísérleti film szolgálatában, tavasz, zene és film: Mediawave.
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéJules / A gyerekek jól vannak