magazin
Közel félszáz pályamunka verseng a november 16-17-én megrendezésre kerülő XII. Faludi Nemzetközi Amatőrfilmszemlén, amely idén a Kegyelem témája…
továbbmagazin
Az Utolsó Csepp Fesztivál második napján a hazai filmkészítés helyzetét boncolták a filmkészítők Kolozsi László vezetésével. A beszélgetésen a mai…
továbbmagazin
Gaál István tanulmányai, munkái - többek között az 1995-ben elkészült Római szonáta című film -, valamint barátai révén is ezer szállal kötődött…
továbbmagazin
Surma surnut – fakadt ki afféle észt trágársággal egy újságíró kolléga a hullámzó versenyprogramon, a még hektikusabb szervezésen és a kijevi…
továbbmagazin
Minden hónap utolsó szombatján elözönlik az Örökmozgót az egyetemisták. Filmszakos bölcsészek erednek a magyar zsáner nyomába, hogy a Diákzsűriben…
továbbmagazin
A Németországban született török Fatih Akin Auf der anderen Seite (A másik oldalon) című filmdrámája nyerte az Európai Parlament Lux-díját szerdán.…
továbbmagazin
Vasárnap parlamenti választásokat tartottak Ukrajnában, ám ez egyrészt nem érződött a városban, másrészt voltak olyanok, akik Juscsenko, Janukovics…
továbbmagazin
Idén nyolcadik alkalommal adták át a Kamera-díjat, a MADE elismerését A forradalom arca alkotójának, Kékesi Attilának valamint Varga Ágotának, aki a…
továbbhír
Befejező etapjához érkezett a konzultációs hét a Mozgókép Közalapítványban - utolsóként a Filmterjesztési Szakkollégiumot kérdezhették a pályázók. A…
továbbmagazin
Az elmúlt napok feszített tempója után végre a szakmaiságnak tudtam szentelni magamat. Mert Pécsen nemcsak Pitch Forum meg Filmünnep van, hanem …
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié