magazin
Antal Nimród Elhagyott szoba című filmjének vetítésével és az ünnepélyes díjkiosztóval lezárult vasárnap este az Uránia Nemzeti Filmszínházban a…
továbbmagazin
Az április 10. és 14. között zajló Dialektus Filmfesztivál másnapján kezdődő szakmai fórumokon résztvevő dokumentumfilmesek szakmájukat sújtó…
továbbmagazin
Fábri, Gothár , Buvári és Kamondi után most Can Togay és Ferenczi Gábor talált rá Bodor Ádám írásaira. Az eredmény: négy novellát…
továbbmagazin
A MAFSZ (Magyar Független Film- és Video Szövetség) a Bem moziban tartotta 38. Budapesti Függetlenfilm Szemléjét. A három tájegységi szemle (kelet-…
továbbmagazin
Tévét mindenki néz, még ha nem is mindenki vallja be. Persze nem mindegy, hogy mit választunk a képdoboz kínálatából. A megszámlálhatatlan csatorna…
továbbmagazin
Közel 15 éve, hogy a Német Filmintézet, a Fritz Bauer Intézet, valamint a Hamburgi Filmkutató Központ képviselői létrehozták a Holokauszt a…
továbbmagazin
A fesztivál legjobb filmje, A mások élete is a bevallatlan félmúlt-féljelen eseményeit kutatja. A vetítés után Ungváry Krisztián…
továbbmagazin
Immár 35. alkalommal találkoztak a kelet- és dél-magyarországi független filmesek, ezúttal Szentesen, hogy a MAFSZ (Magyar Független Film- és Video…
továbbmagazin
Három díjat kapott A faun labirintusa, a legjobb külföldi film A mások élete . A legjobb eredeti forgatókönyv A család kicsi kincséé. A …
továbbmagazin
„Szásznak és Kamondinak egy-egy fair play-díj is kijárna a többi mellé” – mondta Bollók Csaba, aki a 38. Magyar Filmszemle fődíját kapta Iszka…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié