magazin
A rendszerváltás idején sajátos vonatjegy-hamisító hullám indult el Magyarországon, ami egy jó évtizeden át rengeteg fiatalt juttatott el a vágyott…
továbbmagazin
2017-ben a berlini filmfesztivál programjában mutatkozott be Lovrity Anna Katalin Vulkánsziget című animációs kisfilmje, amiben a testi változásokon…
továbbhír
A Filmarchívum első félévi fesztivál megjelenéseiben és DVD-kiadási terveiben is a magyar animáció nagyjaira koncentrál. A nemzetközi és hazai…
továbbhír
Bejelentették az idei Friss Hús magyar válogatását, ami számos izgalmas alkotást tartogat. Lengyel Balázs kisfilmjében újra együtt játszik Halász…
továbbhír
Buda Anna Flóra Entropia című animációja kapta a 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon (Berlinale) a rövidfilmes kategóriában a Teddy-díjat, az…
továbbhír
A Berlinale állandó vendége, a többszörösen Oscar-shortlistre kerülő animációs filmrendező, Bucsi Réka LOVE című kisfilmje Valentin-napra időzítve…
továbbmagazin
Egy közös, tarka univerzumban három nő éli az ösztönös, elvárásokkal és frusztrációval teli életét, miközben a háttérben folyton ott döngicsél egy…
továbbmagazin
A 69. berlini filmfesztivál programjában két magyar animációs kisfilm is versenybe száll, ebből az egyik a Lidérc úr, Tóth Luca munkája. Az érzéki…
továbbhír
Két magyar film is szerepel a február 22-én kezdődő 47. FEST belgrádi nemzetközi filmfesztivál programjában. A Védelem nélkül alcímet viselő…
továbbhír
Animációs filmek gyártásának támogatására meghirdetett Macskássy Gyula-pályázatában 56,9 millió forintot ítélt oda a Nemzeti Média- és Hírközlési…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié