hír
Magyar népmesék, Vizípók-csodapók, Leo és Fred – csak néhány példa a Kecskeméten készült rajzfilmek közül, amelyek a hazai kultúrkincs…
továbbmagazin
Szerdától ismét az animáció hazai fellegvára lesz Kecskemét, elkezdődik a 14. KAFF, azaz Kecskeméti Animációs Filmfesztivál. Az öt napban idén is…
továbbmagazin
,,Azt mondják, minden filmünk nagyon kedves" - Gelley Bálint és Szederkényi Bella két díjnyertes mesesorozat, az Átjáró Másvárosba és Az ahány…
továbbhír
Harminckét kisfilmet választott ki az előzsűri a CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál kisjátékfilmes programjába, ahol az idei Oscar és a…
továbbhír
A rangos Annecy-i Nemzetközi Animációs Filmfesztiválhoz kapcsolódó MIFA pitchfórumon két magyar filmterv, Kreif Zsuzsanna szatirikus sci-fije és…
továbbhír
Magyar animációs film, Milorad Krstić Ruben Brandt, a gyűjtő című alkotása nyerte a legjobb egész estés alkotás díját a szombat este véget ért…
továbbmagazin
Varga Zoltán új könyvével nem kisebb feladatra vállalkozott, mint hiánytalanul áttekinteni a kecskeméti animációs film majdnem öt évtizedes…
továbbhír
A tavaly bemutatott Ruben Brandt, a gyűjtőt sokan művészeti tudástárnak, akciófilmbe kódolt lexikonnak fogták fel. Számtalan művészeti utalást…
továbbhír
Közös kritikaíró pályázatot hirdet 30 év alatti fiatalok részére a Dot & Line és a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál, az első három helyezett…
továbbhír
Megnyílt a nevezés a 3. Blue Danube Filmfesztiválra, ahova rövidfilm, super short, animáció, dokumentum, kísérleti és online kategóriában várják a…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié