magazin
Pálos György a Közgáz Vizuális Brigád tagjaként kiemelkedő alakja a hazai független filmezésnek, alkotásai több korábbi szemlén is szerepeltek.…
továbbmagazin
A hazai dokumentumfilm-készítés élvonalába tartozó Szalay Péter alkotásaival már évek óta szinte állandó résztvevője a filmszemléknek. Most Nomád…
továbbmagazin
A majd' egy évtizede a filmkészítés különböző területeit megismerő alkotó egy szocióihletettségű dokumentumfilmmel versenyez az idei…
továbbmagazin
A filmkészítés számos területét ismerő Szolnoki József 2000-ben szerepelt utoljára a Szemlén. A már három éve Németországban élő alkotó filmje a…
továbbmagazin
A Magyar Televíziónál természetfilmek fényképezésében és rendezésben gyakorlatot szerző alkotó legtöbbször a volt Szovjetunió vagy éppen Amerika…
továbbmagazin
Az Új Eldorádót készítő Flóra Film munkatársa már több dokumentumfilm elkészítésében vett részt. Mostani, második rendezése a XX. század egyik…
továbbmagazin
Szirtes Andrástól legutóbb a 2004. évi filmszemlén láthattunk egy alkotást a játékfilmek versenyében, a Dear Daughter-t. Most a 40. jubileumi…
továbbmagazin
Tóth Tihamér televíziós rendező és egyben operatőr - néhány éve például Lóránt Demeter fiatal filmes Lag című kísérleti munkáját fényképezte. Most…
továbbmagazin
A huszonkét éves S. Takács András már második szemlés dokujával jelentkezik - tavaly szerzőtársával, Pálos Péterrel rögzítette New York-i élményeit…
továbbmagazin
A '60 évektől tevékenykedő, elsősorban dokumentum és televíziós játékfilmeket készítő Oláh Gábor a szervezetét megtámadó rákkal küzdve akadt rá…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié