magazin
A Before Dawn után ismét magyar kisfilm keltette fel az operatőrök szaklapjának figyelmét: A repülés története kapcsán Erdély Mátyás operatőr és…
továbbhír
A NexT rövidfilmfesztiválon Kenyeres Bálint és Nemes Jeles László filmjei nyertek, leforgott Nemes Gyula legújabb dokumentumfilmje, a Negatív magyar…
továbbhír
Négy magyar résztvevője is lesz a CineLinknek, a régió egyik legfontosabb forgatókönyv-fejlesztő workshopjának és koprodukciós vásárának. Az idén…
továbbhír
Kenyeres Bálint A repülés története című rendezése elnyerte a Saguenay-ban megrendezett nemzetközi rövidfilmfesztivál fődíját - tudatta a filmhu-val…
továbbhír
Nagyobb nemzetközi koprodukcióban készülhet Kenyeres Bálint új filmje, ha minden a terv szerint alakul. Az 1,6 millió eurós összköltségvetésű film…
továbbhír
A repülés történetéről lehet olvasni az American Cinematographer-ben, márciusban rendezik meg az első Los Angeles-i Magyar Dokumentum- és Rövidfilm…
továbbhír
Kenyeres Bálint kisfilmje a 2010-es Lutin-díj jelöltjei között, 2010. január 20-án kerül a magyar mozikba a „Báthory” című film, és itt vannak az…
továbbmagazin
Az a szép, felállni az irodai székből, kiröpülni a szabadság szárnyán hóba, fagyba, kánikulába, esőbe, szélbe, és kérdezni rendezőt, színészt,…
továbbhír
Kenyeres Bálint A repülés története című rövidfilmjét műsorra tűzi az Amerikai Filmintézet fesztiválja Los Angelesben, majd Rio de Janeiro, Cork,…
továbbhír
A repülés története rangos amerikai fesztiválokon szerepel, Novák Erik és Bacsó Péter filmje Kansas-be utazik, hamarosan a mozikban az Underground…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié