magazin
2013-ban a Három nagymamám volt c. alkotásával nyerte el a KAFF legjobb forgatókönyvért járó díját. Idén három alkotása is versenyben volt: a…
továbbhír
A KEDD, Magyarország egyik legsikeresebb animációs műhelye negyedszer rendezi meg az Országos Rajzfilmünnepet 2016. október 29-én, szombaton, az…
továbbmagazin
A hét végén ért véget a 12. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál, mi is ott jártunk és találkoztunk többek között idős úszónőkkel, túlfűtött…
továbbmagazin
Harmincéves lett mindenki kedvenc macskája, Szaffi, és ennek örömére vasárnap délután ismét levetítik a Dargay Attila rendezte meseklasszikust az…
továbbhír
November 27. és december 1. között a rajzfilmeké a főszerep a Toldiban és az Urániában. Az Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál idei…
továbbhír
A KEDD, Magyarország vezető kreatív animációs műhelye az AEGON Magyarország Zrt. támogatásával harmadszor rendezi meg az Országos Rajzfilmünnepet…
továbbmagazin
A filmhu rovatában szerzői jogi, filmjogi, médiajogi és a fentiekhez kapcsolódóan polgári jogi kérdésekkel lehet zaklatni a Cinego ügyvédeit. …
továbbhír
A Chung császárné című koreai népmese az első film, amelyet egyszerre mutattak be Észak- és Dél-Koreában a közelmúltban, 60 évvel a II.…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié