magazin
Haldoklik Velence? Ezt a kérdést teszi fel szinte minden látogató a félig üres termek, az eladatlan reklámfelületek és az idei, kevésbé jelentős…
továbbmagazin
Pesti filmnek emblematikus budapesti helyszín dukál: a Művész kávézóban tartották Kern András új, készülő filmje, a Gondolj rám sajtótájékoztatóját,…
továbbmagazin
Múlt hét pénteken hatalmas tömeg gyűlt össze a régi Trafó (most már Kontra) épülete előtt, hogy megtekinthessék a független dokumentumfilm-sorozat,…
továbbmagazin
Az elmúlt két nap leginkább várt cannes-i bemutatói közt van két film, amelyek különböző témájuk ellenére nagyon is hasonló kérdéseket vetnek fel:…
továbbmagazin
A Foxcatcher vetítése előtt azon gondolkoztunk, hogy egy birkózókról szóló filmben lehet-e bármi érdekes Steve Carell hatalmas műorrán kívül,…
továbbmagazin
Cannes-ban idén is érdemes odafigyelni a párhuzamos szekciókban vetített filmekre. Minden évben megrendezik a Rendezők Kéthete és a Kritikusok Hete…
továbbmagazin
Csütörtökön, a fesztivál második napján érkeztünk meg a Riviérára, és bár a Grace de Monacóról, a nyitófilmről lemaradtunk (ami az egyöntetű…
továbbmagazin
A BKF Fényíró Filmklubja ebben a félévben már külsősök számára is ingyen látogatható. Ennek apropóján indítottuk el cikksorozatunkat, amelyben a BKF…
továbbmagazin
Még három napig dokumentumfilmek peregnek a Művész és a Toldi mozi vásznain. Mi is ellátogtunk a kedden kezdődött Budoku fesztiválra, és…
továbbmagazin
Bereményi Géza első rendezése, ahogy ő fogalmaz a nagy szerelme A tanítványok című dráma került levetítésre a legutóbbi Fényíró Filmklubon. A BKF…
továbbFriss
Már lehet nevezni a 2025-ös Zsigmond Vilmos filmfesztiválra
A Cirko Film a kultúra kiemelkedő formálójaként kapott elismerést
A száraz novemberhez nyújtanak segítséget Till Attiláék
Átadták a Kovács László-Zsigmond Vilmos Operatőr Díjakat
Országszerte, premier előtti vetítésekkel ünnepelhetjük az európai filmeket
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié