hír
"A legizgalmasabb dolog számomra azt figyelni, hogyan változik a tekintet, amellyel a világra nézünk, s hogy épp miben vélünk titkot, rejtett…
továbbmagazin
Csak úgy röpködtek a lasszók, füstöltek a revolverek és porzott az út a miskolci fesztivál első hétvégéjén. Hetedik alkalommal rendezte meg a…
továbbmagazin
Az 1946-ban alapított, idén ötvenedik születésnapját ünneplő cseh filmfesztivál vezető A-kategóriás mustra régiónkban. A kommunista diktatúra…
továbbmagazin
A hét végén ért véget a 12. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál, mi is ott jártunk és találkoztunk többek között idős úszónőkkel, túlfűtött…
továbbmagazin
A grúz-német-francia-cseh-kazahsztáni és magyar koprodukcióban készült Kukoricasziget volt a BKF Fényíróklub legutóbb vetített filmje. Utána pedig a…
továbbmagazin
Durva beavatástörténet, a mindennapokba beszüremkedő szerelmi fantáziálás, és túláradó érzelmekkel vegyített egyéni gyászmunka is várta azokat, akik…
továbbmagazin
A BKF Fényíró Filmklubja már külsősök számára is látogatható. Ennek apropóján indítottuk el cikksorozatunkat, melyben a BKF diákjai számolnak be az…
továbbmagazin
A hétvégét az Urániában töltöttük, és jobbnál jobb frankofón filmeket néztünk. Találkoztunk tehetetlen egyedülálló anyával, lázadó kamaszlánnyal,…
továbbhír
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa tavaly negyvenötször ülésezett, és csaknem ezernyolcszáz döntést hozott - a többi közt…
továbbmagazin
A BKF Fényíró Filmklubja már külsősök számára is látogatható. Ennek apropóján indítottuk el cikksorozatunkat, melyben a BKF diákjai számolnak be az…
továbbFriss
Már lehet nevezni a 2025-ös Zsigmond Vilmos filmfesztiválra
A Cirko Film a kultúra kiemelkedő formálójaként kapott elismerést
A száraz novemberhez nyújtanak segítséget Till Attiláék
Átadták a Kovács László-Zsigmond Vilmos Operatőr Díjakat
Országszerte, premier előtti vetítésekkel ünnepelhetjük az európai filmeket
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié