magazin
Pontosan egy hét múlva startol a berlini fesztivál, a nagyszabású filmdzsembori – a címével ellentétben a nem Magyarországon forgott – The Grand…
továbbmagazin
A forradalom tíz (plusz egy) arca 1957-től 2013-ig. Hogyan látta 1956-ot Szabó István, Makk Károly vagy Bereményi Géza, és milyen Magyarországról…
továbbhír
A Daazo.com heti ajánlatában Dési András és Móray Gábor többszörös fesztiváldíjas, szívhez szóló sci-fi-je Scherrer Péter és Murányi Tünde…
továbbhír
November 18 és 20 között Szirmai Márton és Nagy Bálint - Lőrincz Nándor premierjeivel nyit a Rákospalotai Rövidfilmszemle.
továbbhír
A Rákospalotai Önkormányzat és a Csokonai Művelődési Központ zártkörű, jeligés pályázatot hirdetett 10-15 perces rövidfilm forgatókönyv készítésére,…
továbbhír
Sándor Pál nagyjátékfilmet készít Nothoff Ingrid bűnügyi újságíró Én vagyok a móri mészáros című könyvéből, Szabó István csatlakozik a TCM Classic…
továbbfilmrészletek
Kell egy csapat. A Csabagyöngye SC-nek be kell jutnia az első ligába. Minarik Ede mosodás megrögzötten dolgozik szenvedélye valóra váltásán, még…
továbbfilmrészletek
Három fiú az ömlő eső elől, az ablakot betörve, egy hétvégi házba menekül. A kamra felfedezése közben a tulajdonosok is megérkeznek, így a ”jogtalan…
továbbfilmrészletek
A tizenhét éves Odor Emília nemcsak vörös hajával tűnik ki a Zrínyi Ilona Leánynevelő Intézet növendékei közül. A lány még csak nemrég érkezett…
továbbfilmrészletek
1956 decembere. A tizenhatéves Dániel Nyugatra indul barátnője után. Vele tart a házból Gyuri is, akinek szöknie kell, mert fegyveres harcba…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié