magazin
A Szülőfalum, Budapest sorozat második darabja. A rendszerváltás után kialakult tipikus rétegek egyike a partik népe is. A ritmikus együttmozgás…
továbbmagazin
„Valahol a népszerűség igazi titka, ha az ember nem igazodik mindig a népszerűség követelményeihez. (…) Amikor elnök lettem, azt hitték, hogy…
továbbmagazin
A film a magyar „hörcsögölők” egy maroknyi csapatának életét mutatja be. Főszereplője Miklós úgy véli, ők az ezredforduló prémvadászai, ezért…
továbbmagazin
Dokumentumfilm két tételbenSzékelyföldi családregény két kiscseléd sorsán keresztül. A film azoknak állít emléket, akiktől elvették a gyerekkorukat.
továbbmagazin
Döbbenetes tény, hogy Bolyai Jánosról nem maradt fent arckép, ő maga pusztította el portréját. A film megpróbálja életre kelteni homályba vesző…
továbbmagazin
Papp Gábor Zsigmond sorozata a rendszerváltás után kialakult új rétegekből-csoportokból kíván bemutatni néhányat. A Szülőfalum, Budapest első…
továbbmagazin
Geinrikh Steinberg vulkanológus professzor vezetésével 2002. nyarán egy 16 tagú orosz expedíció érkezett a Kuril szigetekhez tartozó Iturupra. A…
továbbmagazin
A megye árvái, a Mostohák című film folytatása. A Mostohák drámája egyenes vonalban fejlődött. Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye önkormányzata…
továbbmagazin
Almási Tamás a Fábri osztályban végzett játékfilmes rendezőként, a Circus Maximusban Radványi Géza társrendezője lett, a Ballagás című játékfilmje…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié