magazin
Milyen társadalmi folyamatokat tükröznek ma a filmek? Mekkora felelősség terheli a médiát? Változhat-e az egyes társadalmi csoportokról…
továbbmagazin
Három év kihagyás után Ács Miklós új játékfilmmel jelentkezik: a Shocking című pszichotriller a 37. Magyar Filmszemle információs blokkjában…
továbbmagazin
Charles Baudelaire Egy dög című verse nem csupán azzal írta be magát a líra történetébe, hogy a középkor óta ez volt az első alkotás, mely…
továbbmagazin
Bollók Csaba (Észak, észak) második nagyjátékfilmje – a kényszerű „leállások” miatt – három évig húzódó munka eredménye. A Miraq, amennyiben…
továbbmagazin
Madarász István Előbb - utóbb című kisfilmje világháborús - időutazós misztikus sci-fi thriller, amelyben egy szerencsétlen fogoly körül…
továbbmagazin
Zsigmond Dezső Józsi nővér és a sárga bicikli című dokumentumfilmje, az „erdélyi trilógia” harmadik alkotásaként a lírai hangvételt vegyíti…
továbbmagazin
Regula Gergely négypercese sajátos western: a jó és a rossz a csúf panelrengetegben ad egymásnak randevút, hogy eldöntsék, ki legyen a…
továbbmagazin
Trócsányi Gergely a Hollywoodoo zenekar frontembere Pálfi György Taxidermia című családtörténetében furcsa sportembert, zabálóbajnokot játszik.…
továbbmagazin
A Kútfejek forgatókönyvírója végzős filmművészetisként a párkapcsolatok bizonytalanságáról forgatott kisjátékfilmet. A szereplők jómódú, pályakezdő…
továbbmagazin
Wilt Pál legújabb filmje, A másik Csepel olyan idős embereket szólaltat meg, akik a csepeli Vasmű munkásaiként a szocializmus éveiben sem…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié