Címke: „szemle 37”

Találatok száma: 123

magazin

Cérnaszálon

Litauszki János dokumentumfilmje a Magyarországon dolgozó vendégmunkáskok sorsát mutatja be öt kárpátaljai asszony történetén keresztül. Az…

tovább

magazin

A Dunatáj Alapítvány dokumentumfilmjei

Azt hiszem, a tavalyi Filmszemlén eredményesen szerepeltünk: a versenybe jutott nyolc filmünk hét díjat is elhozott. Jó érzés volt, hogy  „Na,…

tovább

magazin

Csoportterápia

„A zsűri nincs könnyű helyzetben” – mondhatnám, ha mondani akarnám, vagy ha nem félnék attól, hogy nagyon „retró” ezt a ma már klasszikusnak tűnő…

tovább

magazin

Szomszédok voltak

Gettó, téglagyár, vasútállomás, tömegsír -  ezúttal a magyarországi zsidók szomszédai emlékeznek. Mit tettek és mit tehettek volna? Mit láttak…

tovább

magazin

”Drágim”

„Ha a templom ledül, akkor összedűl a világ má’ akkor, vagy mi lesz velünk? Hát csak nem tösz az Isten csodát má’ ránk?!” A lassacskán…

tovább

magazin

A közvetítő

A lírai dokumentumfilm a több mint ezer éves Pannonhalmi Bencés Főapátság egyedülálló, a világot egységben látó, a személyiség kibontakozását…

tovább

magazin

Az építészet Bartókja – Medgyaszay István

„A népek világküzdelmében csak erős és eleven kultúrával tarthatjuk felszínen magunkat. Ebben érintkezik a nemzeti cél a magasabb örök-emberi…

tovább

magazin

Gyapjaspille – Hernyók a Pokolból

2004 tavaszán a következő sokkoló hírek jelentek meg egyes magyarországi hírlapokban: „Erdők pusztulhatnak ki a gyapjaspille miatt a…

tovább

magazin

A XX. század tanúja Búza Barna

Egy megtervezett sorozat második tagja a film, amely sorozatnak az a célja, hogy olyan idős művészeket örökítsünk meg az utókor számára, akik…

tovább

magazin

Aki önmaga legnagyobb ellenfele volt

„Iharos (Izrael) Sándor a világ legjobb sportolója 1955”. Izrael Sándor, egy zárkózott, apa nélkül felnőtt, proli fiú volt, akiből huszonéves…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 

Jó, én föl is gyújthatom az épületet....

Milton Waddams / Hivatali patkányok

Oszd meg! Az összes idézet