magazin
Krzysztof Zanussi a Velencében Arany Oroszlánra jelölt filmjét, a Persona non gratát kísérte el a Művész moziban tartott vetítésre. A május 6. és…
továbbmagazin
Luchino Visconti monumentális alkotása, a képzelet világába visz Orson Welles, zsidóüldözések rémkorszakában játszódó, mégis meghitt, bensőséges…
továbbmagazin
X-Men 3, MI:III, és Halálos iramban 3. A Da Vinci - kód mellett akad Juliette Binoche és Woody Allen is.
továbbmagazin
Kacéran nevet, szemei egészen összeszűkülnek. Hatvan éves, hamarosan újra férjhez megy, és továbbra is nagyon vagány. Legendás, sőt nem egyszer…
továbbmagazin
A Lost Experience egy forradalmi, interkatív játék, amely a Lost - Eltűntek nemzetközi sikersorozaton alapszik és kifejezetten azért hozták létre,…
továbbmagazin
Tükörváros bemutató az Alexandrában, 11. Képregénybörze a Munkásotthon utcában, Alfabéta-kiállítás a Karton Galériában, közeleg A képregény hete, a…
továbbmagazin
Túl vagyunk a nehezén, lecsengett a választási kampány az ő szünetjeivel, forrpontjaival, rövidesen megtelik a „patkó” a kelleténél biztosan nagyobb…
továbbmagazin
Internetes fórumokon és szakmai kerekasztalokon parázs viták folynak a magyar film egyik legelmaradottabbnak tartott területéről: a…
továbbmagazin
Kézzel készített háromdimenziós filmélményért Gödöllőre, a Szent István Egyetem Gépészmérnöki Kar Kommunikációs laborjába kell menni, vontam le a…
továbbmagazin
Marlon Brando halála után (2004. július 2.) két esztendővel az Európa Könyvkiadó hiánypótolt: megjelentette a (film)színészgéniusz – a rangos…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié