magazin
Néhány magyar gyöngyszem és a sok jól ismert amerikai film várja a tévénézőket június első hetében. Nyárindító filmből nem sok akad, helyette magyar…
továbbhír
57,1 millió forintnyi támogatásban részesül hat animációs film a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa által működtetett Magyar Média…
továbbhír
Jankovics Marcell rajzfilmrendező, író Lékiratok című önéletrajzának 2008-as bezúzása után a kötet némileg átdolgozott változatát jelentette meg az…
továbbhír
Számos fesztiválvetítést követően Jankovics Marcell nagyszabású animációs filmje, Az ember tragédiája 2014. február 3-tól csaknem az egész világon…
továbbhír
Mesterkurzust tart Jankovics Marcell a krakkói Etudia&Anima nemzetközi filmfesztiválon - tudatta a Magyar Filmunió. A lengyelországi rendezvény…
továbbhír
„Living Through Animated Milleniums” címmel a The New York Times hosszú cikket közölt Jankovics Marcell Az ember tragédiája című animációs filmjéről…
továbbhír
Cserhalmi Sára nagyjátékfilmjével és Az ember tragédiájával egészült ki az Oscar-díjra nevezhető filmek listája - tudatta a Magyar Filmunió.
továbbhír
Magyar némafilmek, világhírű klasszikusok és retrospektív sorozatok Szabó István, Jankovics Marcell és Fliegauf Bence rendezői munkásságából – a…
továbbhír
Jankovics Marcell 23 évig készült animációs filmjét, Az ember tragédiáját a tavaly decemberi bemutató óta több mint tizenötezren látták.
továbbhír
December 31-ig Jankovics Marcell 23 évig készült animációs filmjét, Az ember tragédiáját eddig 6.874-en látták. Az ember tragédiáját december 8-tól…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié