hír
Jankovics Marcell egész estét betöltő filmjét, Az ember tragédiáját a visegrádi négyek szerdán kezdődött moszkvai filmfesztiválján láthatja először…
továbbhír
Jankovics Marcell 23 évig készült animációs filmjét, Az ember tragédiáját a tavaly decemberi bemutató óta több mint tizenötezren látták.
továbbmagazin
A 43 Magyar Filmszemle a MOME hallgatók legfrissebb alkotásaiból is felvonultat egy válogatást: zenés vers, fantasy előzetes, klasszikus rajzfilm,…
továbbhír
Jankovics Marcell alkotása, Az ember tragédiája néhány nappal ezelőtt átlépte a tízezer nézőt, ezzel a 2011-es esztendő egyik legsikeresebb magyar…
továbbhír
A Daazo.com heti ajánlátában egy német animáció, amely egzotikus vidékekre visz el minket.
továbbhír
A Nemzeti Kulturális Alap Mozgókép Szakmai Kollégiuma által kiírt pályázatátról november végén döntöttek. Most nyilvánosságra hozták a pályázat…
továbbhír
A karácsonyi iskolai szünetben, december 23-tól vetíti az m2-es csatorna a Magyar népmesék című rajzfilmsorozat nemrég elkészült, utolsó 11…
továbbhír
Domokos János és Egeres Katalin dokumentumfilmjét beválogatták a Sztalker Emberjogi Fesztiválra, a communism2010.ro-t díjazták az Ljubljanaban, és…
továbbhír
A Les Conquérants (Hódítók) című animációs rövidfilmet beválogatták a 2012 január 19-29 között megrendezésre kerülő Sundance Filmfesztivál rövidfilm…
továbbhír
Közel 800 szinopszis érkezett a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsának nem egész estés filmek gyártására kiírt pályázataira. A…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié