magazin
A film Nógrád és Szabolcs- Szatmár-Bereg megyei falvak és városok iskoláit, diákjait, tanárait mutatja be. Azt a kérdést vizsgálja van-e összefüggés…
továbbmagazin
2003. tavaszán a Potsdami Filmmúzeumban Szabó István életmű-kiállítás nyílt, mely a 45 éves pálya gazdag képi és tárgyi gyűjteménye. A kiállításról…
továbbmagazin
A film rövid ajánlója a következő lehetne, 1 Wattal falutáblától falutábláig. Egy sajátos, egyéni kezdeményezésű falurádió életébe leshetünk be.
továbbmagazin
Heti hat nap kemény munka – háromezer kilométerre a családtól. Másfélszáz magyar bányász három éve Spanyolországban keresi kenyerét. Hogyan alakult…
továbbmagazin
A dokumentumfilm a régi híres bortermő vidék szórványban maradt magyarságának életébe kalauzol. Újvidéktől délre, eszményi szépségű lankák között…
továbbmagazin
Az „ősi mesterség” kifejezést használva legyinteni szokás, beletörődve a prostitúció létezésébe, fennmaradásába. Jelenléte még intellektuális…
továbbmagazin
Hősünket, Ferdinandy Györgyöt 21 évesen, magyar-francia szakos egyetemi hallgatóként érte az 56-os forradalom, „Az emberi közösség megtalált, és…
továbbmagazin
A rendhagyó portré alkotói az Oscar-jelölés idején kapcsolódnak be az ismert magyar opertatõr életébe. Szerencsés pillanat. Koltai pályáján az inga…
továbbmagazin
A Filmtett című Kolozsvárott megjelenő magyar nyelvű filmes folyóirat és a Duna Műhely második alkalommal rendezte meg 2003 nyarán közös…
továbbmagazin
Filmünkben két élettörténet fut párhuzamosan. És mellette mindaz, ami a személyes történetek kísérője – bár, mint ahogy majd látni fogják, talán…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié