magazin
A film egy sötét, lehangoló triller; egy sorozat gyilkos elkeseredett harca önmaga ellen. Az önuralom és az önmegtagadás csatáját követjük a…
továbbmagazin
Négy történet, négy rendező. Hétköznapi, mégis szürreális arcok futnak ki a Nyugati pályaudvar peronjáról, a Domokos-Szalay-El Eini-Szekeres…
továbbmagazin
Cs. Nagy Sándor a háborúk veszteseit és győzteseit, katonáit és ideológusait szólaltatja meg a Az Öldöklés mesterében. A nyugis Magyarország után a…
továbbmagazin
Sz. S. hónapokig készült a szökésre. Négy órahosszat sodródott a jéghideg Szamosban. Kalandfilmbe illő módon jutott Magyarországra. Szerencséje…
továbbmagazin
Hála a különböző szemlebizottságok nyitottságának és a gyártó stúdiók vehemenciájának, az utóbbi években egyre gyarapszik a kísérleti és…
továbbmagazin
A 2000-ben váratlanul elhunyt Dr. Virág Teréz pszichoanalitikusra emlékezünk a filmben. Virág Teréz neurotikus gyermekek gyógyítása közben fedezte…
továbbmagazin
Van egy társulat Beregszászon. Az Illyés Gyula Magyar Nemzeti Színház társulata. Felejthetetlen előadások. A csapat rendezője, művészeti vezetője…
továbbmagazin
Az ELTE Bölcsészettudományi Karának magyar irodalom-könyvtár szakos hallgatójaként végeztem jeles eredménnyel. Egyetemi éveim alatt rendszeresen…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié